Film "Ślicznotka" odniósł frekwencyjny sukces

2022.11.08 08:25
Komedia obyczajowa realizowana na Podlasiu ma bardzo dobre otwarcie. "Ślicznotkę" w reżyserii Dominika Matwiejczyka obejrzało już kilkadziesiąt tysięcy widzów. 10 listopada film zostanie wyświetlony w Michałowie, w którym dzieje się jego akcja.
Film "Ślicznotka" odniósł frekwencyjny sukces
Fot: Materiały prasowe

- Już po pierwszych seansach możemy mówić o wielkim sukcesie komercyjnym i rekordzie popularności "Ślicznotki" - mówi Krzysztof Bałtyk, producent komedii obyczajowej. - W niespełna miesiąc od dnia prapremiery, według danych dystrybutorów z całej Polski, nasz film obejrzało już kilkadziesiąt tysięcy widzów. Lepsze otwarcie w tym czasie prawdopodobnie miał tylko film "Top Gun: Maverick".

Gwiazdorska obsada "Ślicznotki" ściąga do sal kinowych chętnych widzów. Jednak nie tylko to stanowi o jej popularności. W filmie poruszane są istotne problemy społeczne, takie jak walka z alkoholizmem czy niepełnosprawność. Film pokazuje jak społeczeństwo postrzega kwestie związane z tymi zjawiskami, z jakimi barierami - mentalnymi i architektonicznymi - muszą mierzyć się osoby ze szczególnymi potrzebami. Ciepłe przyjęcie widzów potwierdza zdanie krytyków i jurorów festiwali filmowych, którzy docenili ten obraz w kilku kategoriach.

W czwartek (10.11) zaplanowano premierę filmu w Michałowie, gdzie toczy się akcja filmu. Za plan filmowy posłużył michałowski amfiteatr, gabinety w urzędzie miejskim, sklep spożywczy czy budynek szkoły. Teraz mieszkańcy będą mogli zobaczyć siebie i swoje miasto na dużym ekranie z nieznanej dotąd perspektywy.

- "Ślicznotka" pokazuje, że podlaska miejscowość nie musi kojarzyć się z wiejskością. Niewielkie miejscowości, takie jak Michałowo mogą być innowacyjne, mogą pozyskiwać środki z Unii Europejskiej i mocno się rozwijać. A jednocześnie film pokazuje, że człowiek jest tylko człowiekiem i może popełniać błędy i je w końcu zrozumieć, że władza to nie wszystko. Warto też być człowiekiem - podkreśla Konrad Sikora, zastępca burmistrza Michałowa.

W tym mieście "Ślicznotka" 10 listopada będzie grana dwukrotnie: o godz. 12:00 i 18:10. Bilety będą do nabycia bezpośrednio przed seansem w kinie Czajka w Gminnym Ośrodku Kultury w Michałowie.

Także w tym dniu odbędzie się ostatni otwarty seans w Białymstoku w kinie Helios w Alfa Centrum o godz. 19:00. Bilety można nabyć poprzez stronę internetową kina Helios. Zamówienia na bilety grupowe przyjmowane są pod nr tel. 512 232 939.

10 listopada zaplanowany jest premierowy pokaz komedii w Olsztynie. Następnie film trafi na afisze kin m.in. w Gołdapi, Połczynie-Zdroju, Pruszkowie i Koszalinie.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1591 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39