Filmowe Podlasie Atakuje! czeka na filmy tylko do 15 października

2011.10.05 00:00
Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja konkursu Filmowe Podlasie Atakuje! Do imprezy został niecały miesiąc - finał odbędzie się 29 października. Kto jeszcze nie przysłał swojego filmu, powinien się pośpieszyć - termin mija 15 października. Filmy oceni wyśmienite jury, którego skład właśnie poznaliśmy.
Filmowe Podlasie Atakuje! czeka na filmy tylko do 15 października
Fot: materiały organizatora
Autorką oprawy graficznej FPA! jest Magda Szliselman

W jury tegorocznego konkursu zasiądą: Arkadiusz Jakubik (przewodniczący), Kinga Dębska, Marcin Sauter i Tomasz Jurkiewicz.

Arkadiusz Jakubik to twórca wszechstronny: aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, reżyser i scenarzysta, autor musicali i słuchowisk radiowych, a także aktor dubbingowy, wokalista kapeli Dr MISIO. Niedawno zadebiutował jako reżyser filmowy głośnym i bardzo często nagradzanym filmem "Prosta historia o miłości".
Jedyną w sędziowskim składzie kobietą będzie pochodząca z Białegostoku Kinga Dębska. Reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta. Zrealizowała głośne filmy dokumentalne, m.in. "Kocham Chrystusa", "Cieszyńska lekkość bytu", "Opowiem ci bajkę", "Droga, prawda, życie". Zadebiutowała jako reżyser filmowy głośnym filmem "Hel".
Kolejny członek jury to Marcin Sauter - reżyser, operator, fotograf. Wraz z Maciejem Cuske nakręcił pierwszą polską, pełnometrażową komedię niezależną "I co wy na to Gałuszko?". Film zyskał miano kultowego. Jego dokumenty "Cisza", "Kino objazdowe", "Na północ od Kalabrii" zyskują uznanie jurorów festiwali na całym świecie.
I ostatnia postać - Tomasz Jurkiewicz. Autor krótkich fabuł, m.in. "Franciszek", "Próba mikrofonu" czy "Lunatycy", które zdobywają nagrody i wyróżnienia na festiwalach krajowych i międzynarodowych.

Ponadto Maciej Rant z Białostockiego Ośrodka Kultury przypomina, że termin nadsyłania prac na tegoroczny konkurs FPA! mija 15 października. Jego uczestnikami mogą być osoby, które ukończyły 15. rok życia i zajmują się tworzeniem krótkometrażowych filmów (w szczególnych przypadkach do konkursu mogą być dopuszczone filmy osób które nie przekroczyły 15. roku życia); związane są z Podlasiem, tj. urodziły się tutaj; mieszkają, pracują na Podlasiu dłużej niż 4 lata; chciałyby przyjąć obywatelstwo "Niezależnej Podlaskiej Republiki Filmowej", gdyby taka powstała; cechuje je szczere i humorystyczne podejście do życia i niezależnej twórczości filmowej. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: amatorzy i profesjonaliści.

Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ.

andy

1676 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39