Filmowe Podlasie zaatakuje po raz 15. Trwa nabór filmów

2019.09.18 07:46
Pochodzisz z Podlasia i kręcisz filmy? Nie przegap kolejnej odsłony akcji Filmowe Podlasie Atakuje! i zgłoś swoją produkcję.
Filmowe Podlasie zaatakuje po raz 15. Trwa nabór filmów
Fot: BOK
Autorką oprawy graficznej jest Jola Bańkowska

Filmowe Podlasie Atakuje! to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców są poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści i niezależni filmowcy, którzy kręcą fabuły, dokumenty, klipy i animacje. Jedni dopiero debiutują, inni od lat nagradzani są na ogólnopolskich festiwalach.

Nowa oprawa graficzna

Oprawę graficzną tegorocznej odsłony FPA! przygotowała pochodząca z Białej Podlaskiej Jola Bańkowska, studentka Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (2012-2017), ilustratorka, animatorka, reżyserka filmów animowanych. Jej debiut filmowy "Story" jest pokazywany na wielu międzynarodowych festiwalach (premiera na Berlinale), został również wyróżniony prestiżową nagrodą Young Director Award. Aktualnie mieszka i pracuje w Londynie. Stworzenie oprawy graficznej FPA! stało się dla Joli m.in. okazją do powspominania 18 lat spędzonych na Podlasiu.

- Do udziału w tegorocznym przeglądzie FPA! zapraszamy twórców mieszkających na Podlasiu lub z niego pochodzących. Na zgłoszenia czekamy do 7 października, pokaz wyselekcjonowanych filmów odbędzie się 19 października w białostockim kinie Forum. W klubie Fama planowana jest też jubileuszowa wystawa plakatów akcji - mówi Maciej Rant z Białostockiego Ośrodka Kultury.

Co powinno zawierać zgłoszenie?

Zgłoszenie powinno zawierać: film (MP4, najlepiej h264, bitrate 15-20 Mbit/s), pełny tytuł filmu, imię i nazwisko reżysera oraz czas trwania, krótkie streszczenie (max 5 zdań) filmu w języku polskim oraz angielskim, telefon i e-mail kontaktowy, zdjęcie z filmu (300 DPI), zdjęcie reżysera/ki (300 DPI) i krótką biografię twórcy (max 5 zdań) w języku polskim oraz angielskim.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą: e-mail: film@bok.bialystok.pl lub pocztową/osobiście na adres: Filmowe Podlasie Atakuje!, Białostocki Ośrodek Kultury, ul. Legionowa 5, 15-281 Białystok.

Filmy powalczą o Nagrodę Publiczności - Złoty Golf.

Podlasie niezależnym filmem stoi

Akcja Filmowe Podlasie Atakuje! narodziła się w 2004 roku i przez 15 lat jej twórcza energia wywędrowała nie tylko poza Białystok, ale i Polskę. Jest już bowiem tradycją, że po lokalnej odsłonie projekt wychodzi z pokazami poza miasto i region, dowodząc, że Podlasie "niezależnym filmem stoi". Koordynatorzy akcji wierzą, że filmy i specyficzna dla Wschodu dobra energia potrafią zmieniać ludzi, kino, a nawet świat. Są też przekonani, że filmowe produkcje z Podlasia mogą rozpalić emocje i skłonić widzów do refleksji. Akcja rozwinęła się też o skierowane do różnych grup wiekowych filmowe warsztaty pod szyldem Filmowe Podlasie Edukuje!

Organizatorem akcji jest Białostocki Ośrodek Kultury - DKF "GAG".

Zobacz też: Filmowe Podlasie Atakuje 2019 - nabór filmów

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1237 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39