Filmy Karola Radziszewskiego w Kinie Autobusowym

2012.09.19 00:00
Czy polscy artyści świadomie budują swój wizerunek? Czy sukces finansowy jest sexy? Czy seksualność artysty ma wpływ na jego karierę? Na te i inne pytania próbuje poprzez swoje filmy odpowiedzieć Karol Radziszewski, pochodzący z Białegosotku artysta. Filmy "Backstage" i "Artysta - przedmiot pożądania" będą pokazane w Kinie Autobusowym.
Filmy Karola Radziszewskiego w Kinie Autobusowym
Fot: materiały organizatora
Kadr z filmu "Backstage"

Radziszewski zrealizował film "Backstage" podczas dwudniowej sesji filmowej. Wzięli w niej udział mężczyźni, którzy odpowiedzieli na zamieszczone przez artystę ogłoszenie o naborze uczestników do nowego projektu artystycznego. Chętni nie wiedzieli jednak, że projekt ten ogranicza się wyłącznie do realizowanych z ich udziałem zdjęć próbnych. Backstage to opowieść o tych mężczyznach - o ich świadomości bycia oglądanym, potrzebie pokazywania siebie z najatrakcyjniejszej strony, gotowości do poświęceń w imię zakwalifikowania się do kolejnego etapu. Jest to jednak także opowieść o samym artyście, który ujawnia zaplecze swojej pracy i odkrywa się przed widzem niemal tak samo jak współpracujący z nim mężczyźni - wszak to jego relacje z modelami, sztuką i widzami stanowią podstawę tego projektu. Backstage można także odczytać jako zapis swoistej queer'owej "interwencji" w mocno zakorzenioną w sztuce relację między heteroseksualnym artystą i jego modelką, która ulega tu przekształceniu w relację między homoseksualnym artystą i heteroseksualnym modelem.

Zobacz trailer filmu:Drugie dzieło, to swoisty wideo-wykład. Karol Radziszewski przygląda się w nim artystom jako zwykłym facetom. Co więcej, facetom mogącym potencjalnie stać się obiektem pożądania.

Początek projekcji o godz. 19. Więcej o wydarzeniu: Kino Autobusowe Braci Pawłowskich i Galerii Arsenał

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

1495 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39