Filmy najlepsze z najgorszych, czyli przegląd kina klasy B

2022.08.31 08:39
Jeśli lubicie absurdalne filmy, z kosmitami i latającymi spodkami wiszącymi na sznurkach, nieobce są dla was stare, amerykańskie filmy s-f lub kino akcji lat 80. z nieskazitelnymi bohaterami w ortalionowych dresach, po horrory z gumowymi potworami - to koniecznie wybierzcie się do Kina Forum już w tę sobotę!
Filmy najlepsze z najgorszych, czyli przegląd kina klasy B
Fot: Materiały prasowe
Film "Wagary"

Taka okazja nie zdarza się często. Kino klasy B jest bardzo specyficzne, a szczególnie to tworzone w latach 70. czy 80. Gdy nie było jeszcze zaawansowanej technologii efektów specjalnych, a budżety na filmy były zastraszająco niskie.

Filmy tego typu to także absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, nielogiczna fabuła. Jednak ich autorzy nieraz wykazywali się niezwykłym zaangażowaniem i pasją.

Najgorsze filmy w historii kinematografii światowej będzie można obejrzeć na dużym ekranie w sobotę (3.09) w Kinie Forum od godz. 20:30.

Filmy "Najlepsze z Najgorszych" rozbudzają wśród widzów miłość do kina klasy B od 2015 roku. Dotychczas odbyło się około 150 seansów i wydarzeń w ramach przeglądu.

W Białymstoku w ramach tego wydarzenia będzie można zobaczyć: "Śmierć w miękkim futerku" w reż. Greydon Clark oraz "Wagary" w reż. Rospo Pallenberg z samym Bradem Pittem.

Informacje o filmach i biletach.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1101 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39