Finał konkursu "Pisanki, kraszanki, wyrywanki"

2006.04.03 00:00
Święta wkrótce zawitają do naszych domów. Pamiętając o pięknej tradycji zdobienia jajek Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum nr 3 w Białymstoku, zorganizowały IV edycję konkursu plastycznego: "Pisanki, kraszanki, wyrywanki" pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

Podobnie, jak w ubiegłych latach zainteresowanie konkursem było duże. Zgłoszono około 250 prac z 23 szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpiło 31 marca 2006 r o godz. 15.00 w siedzibie Społecznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 3 BTO w Białymstoku przy ul. Kalinowej 5.

Całą imprezę swoją obecnością uświetnili tacy goście jak: ksiądz dyrektor Caritas Białystok Andrzej Horaczy, Dyrektor Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Eleos - Marek Masalski, przedstawiciele Wydziału Edukacji oraz rodzice naszych uczniów. Nagrodzono dzieci i młodzież w 4 kategoriach wiekowych w obszarze prac płaskich i przestrzennych. Przyznano 11 pierwszych miejsc, 9 drugich, 16 trzecich i 32 wyróżnienia, co świadczy o wysokim poziomie nadesłanych prac.

I miejsca - prace płaskie:
Michalina Niechoda, Joanna Jamiołkowska, Maciej Łuszczak, Magda Chmur, Kinga Bagnowska, Emilia Bondaruk
I miejsca - prace przestrzenne: Monika Kiewlak, Agnieszka Grabowska, Marcin Szeremeta, Anna Malej, Anna Jakubowska.

Po rozstrzygnięciu konkursu prace zostały wylicytowane na aukcji, a uzyskany dochód, w wysokości 627 zł przekazany zostanie, podobnie jak w poprzednich latach, Stowarzyszeniom Caritas i Eleos na przedświąteczną pomoc dla najuboższych dzieci. Uczestnicy konkursu mogą w ten sposób podarować odrobinę radości swoim rówieśnikom.

Kliknij tutaj aby obejrzeć fotoreportaż.


1520 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39