Finał konkursu Podlaski Akcelerator Innowacji 2014

2014.12.12 00:00
We czwartek (11.12) W Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym wybrano najbardziej innowacyjne projekty z Podlasia.
Finał konkursu Podlaski Akcelerator Innowacji 2014
Fot: Podlaski Akcelerator Innowacji
Laureaci konkursu zorganizowanego przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny

Łącznie udział w konkursie wzięły 34 projekty. Laureatem został "Photon" - robot, dzięki któremu użytkownik łatwo może nauczyć się oprogramowania. Urządzenie wielkości lalki może być zintegrowane ze smartphon’em, tabletem lub komputerem. Za każdym razem, gdy użytkownik przyswoi nowe umiejętności programowania, zdobywa punkty, dzięki którym może zwiększyć umiejętności robota. Autorami zwycięskiego projektu są studenci Politechniki Białostockiej - Marcin Joka, Michał Grześ, Krzysztof Dziemiańczuk i Michał Bogucki. W nagrodę otrzymali 15 000 zł.

Drugie miejsce przypadło Mateuszowi Rojeckiemu oraz Marcinowi Zajkowskiemu za stworzenie aplikacji "Nail.it". Projekt polega na ocenie zdrowia człowieka poprzez obserwację jego paznokci. W nagrodę wręczono im 7000 zł.

Ostatnie miejsce na podium i 3000 zł otrzymali: Sebastian Krupa, Kamil Kamil oraz Damian Kałdonek za projekt "Shookai". Jest to system, który pozwala pracodawcom na dotarcie do wykwalifikowanego pracownika.

Do finału dostało się łącznie 10 projektów. Ich autorzy dzięki temu mogli uczestniczyć w warsztatach i szkoleniach, m.in. z prezentacji inwestorskich czy wystąpień publicznych.

Justyna Kozicka
justyna.k@bialystokonline.pl

1308 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39