Zmiany w centrum rekreacji na Pieczurkach i nowy plac zabaw na Jaroszówce

2019.05.22 15:17
Miasto inwestuje w miejsca, w których dzieci mogą aktywnie spędzać czas. Chce stworzyć nowy plac zabaw na osiedlu Jaroszówka oraz rozbudować centrum rekreacji, które istnieje na Pieczurkach.
Zmiany w centrum rekreacji na Pieczurkach i nowy plac zabaw na Jaroszówce
Fot: pixabay.com

Piętrowy plac zabaw, karuzela o skośnej osi obrotu, huśtawka typu bocianie gniazdo, huśtawki dla dzieci z niepełnosprawnością na wózku, piaskownica na filarach i piaskownica typu statek, a poza tym mini boiska, mała architektura i zieleń. To wszystko ma się pojawić w Centrum Rekreacji na Pieczurkach, które powstało w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Wówczas zostały stworzone w tym miejscu boisko do koszykówki, siłownia pod chmurką i stół do pingponga.

Na razie miasto ogłosiło przetarg na wykonawcę projektu, a także w późniejszym terminie - na wybudowanie nowych elementów. Zgłaszać można się do dnia 5 czerwca. W tym samym przetargu można zgłosić się do zrealizowania inwestycji na osiedlu Jaroszówka.

Chodzi o wybudowanie nowego placu zabaw na tym osiedlu. Nietypowego, ponieważ takiego, który poza elementami rekreacyjnymi, będą wyposażony także w elementy muzyczne. Do tego pojawić się mają w tym miejscu urządzenia do street workoutu. Poza tym planowane jest wykonanie ogrodzenia, oświetlenia i monitoringu.

Według specyfikacji z przetargu pierwsze z zadań powinno być skończone w mniej więcej 4 miesiące, a drugie w 6 miesięcy, czyli w tym maksymalnie na przełomie roku.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

751 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39