Finał Miss Podlasia 2016. Wybrano najpiękniejsze [ZDJĘCIA]

2016.05.20 00:04
Na deskach Teatru Dramatycznego odbyła się gala finałowa dwóch konkursów: Miss Podlasia 2016 i Miss Podlasia Nastolatek 2016.
Finał Miss Podlasia 2016. Wybrano najpiękniejsze [ZDJĘCIA]
Fot: Grzegorz Chuczun
Miss Podlasia 2016 została Julia Szumska

W czwartek (19.06) w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku odbył się finał regionalnych konkursów piękności. O koronę walczyły 32 kandydatki - 16 w kategorii "Dorosłe" i 16 w kategorii "Nastolatki" - które przez wiele tygodni przygotowywały się do tego wielkiego dnia. Uczyły się chodzenia na wysokich obcasach i po wybiegu, poznawały tajniki pracy przed obiektywem. Miały też okazję uczestniczyć w lotach szybowcem i skoczyć ze spadochronem.

Decyzję o wyborze najpiękniejszej przedstawicielki regionu podjęło jury, w którym zasiedli m.in. Gerhard Parzutka Von Lipiński (prezes Nowej Sceny, organizatora Miss Polski i Miss Supranational), Anna Piszczałka (polska top modelka), Agnieszka Pilarczyk (właścicielka Agencji Modelek HOOK, zarządza karierami modelek i promuje finalistki konkursu Miss Polski w świecie mody), Marek Twardowski (legenda kajakarstwa, wielokrotny mistrz świata i Europy), Mateusz Zawadzki (zawodnik Konfrontacji Sztuk Walki MMA) i Jarosław Kazberuk (kierowca i pilot rajdowy).

Wybrano najpiękniejsze

Zwyciężczynie ukoronowały ubiegłoroczne laureatki - Agata Oksztul i Wiktoria Ciochanowska.

Miss Podlasia 2016 została Julia Szumska. Ma 22 lata, studiuje inżynierię biomedyczną na IV roku, rozpoczęła też nowy kierunek – chemię kryminalistyki na Uniwersytecie w Białymstoku. Jest osobą bardzo aktywną, chodzi na basen i trenuje lekkoatletykę.

Tytuł I wicemiss zdobyła Laura Mancewicz, zaś II wicemiss - Kinga Chrzanowska.

Miss Podlasia nastolatek 2016 została Katarzyna Prokopowicz. Ma 17 lat, uczy się w liceum ogólnokształcącym w Łomży. Marzy o karierze aktorki. Interesuje ją także taniec ludowy i podróże dookoła świata.

Tytuł I wicemiss nastolatek zdobyła Aleksandra Rećko, zaś II wicemiss nastolatek - Małgorzata Woroniecka.

Miss foto została Roksana Maciejczuk, zaś miss foto wyróżnienie otrzymała Karolina Buzun.

Nagroda specjalna z agencji modelek powędrowała do Katarzyny Prokopowicz.

Zielone karty przyznano 11 finalistkom. Wśród nich znalazły się: Karolina Buzun, Aleksandra Dobrzyń, Małgorzata Żochowska, Anna Jarmoc, Klaudia Tomaszewska oraz nastolatki: Patrycja Borowa, Katarzyna Dragun, Klaudia Łowaczko, Weronika Miłkowska, Magdalena Rafało i Iza Cemer.

Tegoroczną galę uświetnił występ Piotra Karpieni, polskiego piosenkarza i gitarzysty, który w 2011 r. wziął udział w czwartej edycji "Mam talent!", gdzie zajął 2. miejsce. W 2012 r. wraz z Witoldem Cisło wydał album "Mój świat".

Ewa Reducha
ewa.r@bialystokonline.pl

1423 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39