Finał Miss Polski 2020. Wiktoria Ciochanowska z Łomży została II Wicemiss

2021.01.17 23:01
W niedzielny wieczór odbył się finał konkursu Miss Polska 2020. Wśród 23 kandydatek znalazła się jedna z województwa podlaskiego - Wiktoria Ciochanowska.
Finał Miss Polski 2020. Wiktoria Ciochanowska z Łomży została II Wicemiss
Fot: Malwina Witkowska

31. finał Miss Polski

W niedzielę (17.01) odbył się finał konkursu piękności, który organizowany jest w Polsce od 1990 r.

31. edycja po raz pierwszy w historii odbyła się bez udziału publiczności i przy zachowaniu obowiązującego reżimu sanitarnego. O koronę Miss Polska walczyły 23 kobiety. Jedną z nich była Wiktoria Ciochanowska z Łomży, która jest 20-letnią studentką pierwszego roku na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku na kierunku lekarskim. W 2015 r. została 2. Wicemiss Polski Nastolatek.

Top 10 i Top 5

Kandydatka nr 6 Wiktoria Ciochanowska z Łomży znalazła się w gronie Top 10. Następnie, prowadzący galę zadawali finalistkom szereg pytań. Krzysztof Ibisz zapytał Wiktorię, co ją wyróżnia na tle innych. Odpowiedziała: "Każda z dziewczyn jest wyjątkowa, ale na co dzień wyróżnia mnie to, że wytrwale dążę do celu".

Wiktoria trafiła również do finałowej piątki. Wówczas kandydatki same wybierały jurorkę, która im zadawała indywidualne pytania. Łomżynianka wybrała Katarzynę Krzeszowską, która zapytała: "jaka kobieta jest Twoją najlepszą inspiracją?".

- Pani, ponieważ tak samo, jak Pani chciałabym się rozwijać i mieć własną działalność - odpowiedziała Wiktora Ciochanowska.

Przyznane tytuły

Koronę najpiękniejszej Polki oddała Magdalena Kasiborska. A nową Miss Polski 2020 została Anna-Maria Jaromin z Katowic.

I wicemiss - Natalia Balicka, Poznań, reprezentuje Wielkopolskę;
II wicemiss - Wiktoria Ciochanowska, Łomża, reprezentuje Ziemię Łomżyńską
III wicemiss - Dominika Wójcik, Moszczenica, reprezentuje Łódzkie;
IV wicemiss - Sandra Naum, Łącza, reprezentuje Małopolskę;
Miss Wirtualnej Polski 2020 - Laura Wycichowska, Ciosaniec, reprezentuje Ziemię Lubuską;
Miss Widzów Polsatu 2020 - Wiktoria Ciochanowska, Łomża, reprezentuje Ziemię Łomżyńską;
Miss Internetu 2020 - Laura Wycichowska, Ciosaniec, reprezentuje Ziemię Lubuską.

Wiktoria otrzymała 5 tys. zł za nagrodę Miss Widzów Polsatu 2020, a w maju wystąpi na festiwalu Polsatu.

Występy gwiazd i skład jury

Podczas 31. finału Miss Polska na scenie wystąpili m.in.: Kortez, Paweł Domagała, Anna Wyszkoni i Monika Lewczuk. Podczas wyborów nowej Miss Polski finalistki zaprezentowały się w kilku pokazach m.in.: w kolekcji casual od Violi Piekut, strojach kąpielowych Self Collection, odzieży termicznej od Brubeck oraz w sukniach ślubnych i wieczorowych od Violi Piekut.

W jury zasiadły same kobiety: Ewa Wachowicz (Miss Polonia 1992, III wicemiss świata na Miss World), Viola Piekut (projektantka), Anna Wyszkoni (wokalistka), Joanna Liszewska (aktorka), Olga Buława (Miss Polski 2018), Katarzyna Krzeszowska (Miss Polski 2012), Magdalena Kasiborska (Miss Polski 2019), Elżbieta Sawerska (Miss Polski 2004).

Uroczysta gala finałowa odbyła się w Warszawie. Gospodarzami wieczoru był Krzysztof Ibisz oraz Paulina Sykut-Jeżyna. Rozmowy z kandydatkami na backstage'u przeprowadziła Agnieszka Hyży, finalistka Miss Polski 2005.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników finał konkursu odbył się bez publiczności oraz przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. Do pracy zostały dopuszczone tylko osoby z wynikiem negatywnym testu na obecność koronawirusa.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1467 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39