Finał Okręgowego Pucharu Polski. Zadecydował gol w dogrywce

2018.05.31 09:54
Tur Bielsk Podlaski i Olimpia Zambrów - te dwa zespoły stanęły naprzeciwko siebie w środowym (30.05) finale Okręgowego Pucharu Polski. W meczu, w którym padło aż siedem bramek, triumf odniosła drużyna żegnająca się z III ligą.
Fot: Fanpage Tur Bielsk Podlaski

Zgodnie z oczekiwaniami finałowy pojedynek Okręgowego Pucharu Polski obfitował w ogrom emocji, choć na początku nic nie zapowiadało tego, że obejrzymy powtórkę z niedawnego meczu ligowego i znów w starciu pomiędzy Turem a Olimpią padnie mnóstwo goli. Przez prawie całą pierwszą połowę kibice zgromadzenia na stadionie w Bielsku Podlaskim nie ujrzeli bowiem bramek. Pierwsze trafienie miało miejsce dopiero w 39. minucie, a jego autorem był gracz gości - Michał Hryszko.

Po zmianie stron wyrównującego gola zdobył Andrzej Kosiński, lecz kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry to zambrowianie mieli komfortową sytuację. Po kolejnych celnych strzałach Jackiewicza i Jastrzębskiego podopieczni Wiesława Jancewicza wygrywali bowiem 3:1.

Gospodarze chcieli jednak za wszelką cenę powetować sobie spadek z III ligi wygraniem pucharu, dlatego też wcale się nie załamali i ruszyli do ataku. Gole w ostatnich minutach zdobyte przez Łukasza Popiołka i Karola Kosińskiego doprowadziły do dogrywki, a w niej decydując głos znów należał do Tura. Zaraz po rozpoczęciu pierwszej dodatkowej części meczu do siatki Olimpii drogę znalazł Marcin Fiedorowicz, a ponieważ Biało-Niebiescy nie byli już w stanie w tak niekorzystnych warunkach niczym odpowiedzieć (mecz toczony był przy bardzo wysokiej temperaturze), trofeum za wygranie Okręgowego Pucharu Polski powędrowało w ręce piłkarzy Tura.

Główną nagrodą za triumf w finale jest udział w kolejnej edycji Pucharu Polski na szczeblu centralnym.

Tur Bielsk Podlaski - Olimpia Zambrów 4:3 pd. (3:3, 0:1)
Bramki: Andrzej Kosiński 60, Łukasz Popiołek 83, Karol Kosiński 85, Marcin Fiedorowicz 92 - Michał Hryszko 39, Kamil Jackiewicz 69, Mateusz Jastrzębski 75