Finał "Pól Nadziei". Wolontariuszy można będzie spotkać w różnych częściach miasta

2022.05.24 18:54
W najbliższy weekend odbędzie się finał 12. edycji "Pól Nadziei". Kwestować będzie prawie 300 wolontariuszy.
Finał "Pól Nadziei". Wolontariuszy można będzie spotkać w różnych częściach miasta
Fot: Justyna Fiedoruk

W najbliższy weekend odbędzie się finałowa kwesta "Pól Nadziei". Podczas akcji będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na dom wytchnieniowy. Wolontariuszy spotkamy nie tylko w Białymstoku, ale też innych miejscowościach.

- Jest to 12. edycja "Pól Nadziei". Sama zasada akcji już się utrwaliła. Naszą nadzieją są młodzi wolontariusze ze szkół i przedszkoli. Mam nadzieję, że zostanie im coś z tego pomagania osobom najbardziej potrzebującym – mówi prezes Fundacji "Pomóż Im" Elżbieta Solarz. - Jak co roku pragniemy spotkać się na zbiórce, w tym roku od 27 do 29 maja. Najpierw zbiórka odbędzie się w Łapach, gdzie społeczność lokalna sama organizuje kwestowanie, tak jak w poprzednich latach. Później będą kwesty w galeriach i supermarketach PSS Społem, zaś w niedzielę będzie spore wydarzenie na Plantach, gdzie będą też goście, którzy będą z nami kwestować.

- Przed nami finałowa kwesta, czyli zwieńczenie tej całej akcji, kiedy wolontariusze angażowali się w wiele wydarzeń, akcji, zwianych ze zbieraniem funduszy na hospicjum domowe dla dzieci. Można powiedzieć, że jest to takie święto wolontariuszy, dlatego mamy taki apel, by w najbliższy weekend: piątek, sobotę oraz niedzielę wybrać się do galerii handlowych czy do Parku Planty i się przyłączyć do akcji – dodaje dr Eryk Latoch, wiceprezes Fundacji "Pomóż Im".

W tym roku kwesta w całości zostanie przeznaczona na dom opieki wytchnieniowej. Fundacja "Pomóż Im" już kupiła ośrodek wypoczynkowy "Sosenka" znajdujący się w Sochoniach. Budynek najpierw trzeba jednak wyremontować i przystosować do potrzeb chorych pacjentów. Po modernizacji w miejscu tym zapewniona zostanie potrzebującym dzieciom opieka dzienna, gdzie będzie się nimi zajmował wykwalifikowany personel.

- Sama idea opieki wytchnieniowej jest taka, by rodzice mogli w tym czasie trochę zregenerować swoje siły – mówi prezes Fundacji "Pomóż Im".

Przedstawiciele fundacji zakładają, że aby zrealizować całe przedsięwzięcie potrzeba około 7-8 mln zł.

W piątek wielka kwesta odbędzie się w Łapach, a w sobotę - w większych marketach PSS Społem Białystok, w Atrium Biała, w galerii Jurowieckiej, w obu galeriach Auchan, Castoramie i w Alfa Centrum. W niedzielę wolontariuszy można będzie spotkać w parku Planty oraz w centrum miasta, na Rynku Kościuszki, w okolicach Akcent ZOO. Tego dnia zbiórka odbywa się także w Turośni Kościelnej, Łomży oraz Choroszczy. Wśród wolontariuszy znajdą się sportowcy, ubiegłoroczni miss i mister Podlasia, członkowie grup rekonstrukcyjnych (będą przebrani za Wikingów). W sumie w najbliższy weekend zbiórkę będzie prowadzić około 300 osób.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1034 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39