Finał WOŚP. Co będzie się działo w mieście? [WIDEO]

2015.01.11 00:00
Duży koncert na Rynku Kościuszki, kwestujące łaziki, zwiedzanie muzeów i pociąg do Walił - to tylko wybrane atrakcje 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od rana do późnego wieczora w całym mieście będzie działo się bardzo dużo.
Finał WOŚP. Co będzie się działo w mieście? [WIDEO]
Fot: Anna Dycha
Na Rynku Kościuszki nie zabraknie kwestującego łazika marsjańskiego

Pociąg WOŚP do Walił

Tradycyjnie z białostockiego dworca PKP wyruszy pociąg do Walił. Wyjazd o godz. 9.40, powrót o godz. 15.20. W Waliłach i Sokolu koncerty oraz poczęstunek. Zagrają m.in Zorka i Never. Bilet to minimum 20 zł do puszki WOŚP przy wejściu.

Orkiestra gra w muzeach

W Orkiestrę włączają się też białostockie muzea. Za datek do puszki można zwiedzać Ratusz, Muzeum Historyczne i Muzeum Rzeźby (w godz. 10-17). Dodatkowo wystawa "Odzyskana historia. Hotel Ritz" w Muzeum Historycznym zostanie wzbogacona o pokaz strojów karnawałowych z lat 20. i 30. XX w. Z kolei w Muzeum Rzeźby zajęcia interaktywne dla rodzin z dziećmi w wieku 6–10 lat "Dzień z życia rzeźbiarza" (godz. 12). Za datek do puszki można obejrzeć także ekspozycję w Muzeum Kolejnictwa.

Łaziki, taniec, WOŚP w MDK

Na rynku kwestować będą łaziki marsjańskie. Tegoroczny Finał WOŚP jest też wyjątkowo taneczny. Fabryka Tańca w godz. 11-19 zaprasza na Dzień otwarty, o godz. 14 w galerii Alfa - warsztaty taneczne dla dzieci. Atrakcje Czekaja też w MDK-u przy Warszawskiej (godz. 11-19).

Bieg "Policz się z cukrzycą!" - po raz pierwszy w Białymstoku

Bieg wyruszy o godz. 12 spod Filharmonii przy ul. Podleśnej, a zakończy się na dziedzińcu Pałacu Branickich. Chodzi o dobrą zabawę i promowanie zdrowego trybu życia.

Fryzjerzy dla WOŚP

W salonach Alicja (ul. Mackiewicza 1 lok. 8) i Perfekt (ul. Upalna 5a, lok.2) poddać można się dowolnemu zabiegowi - strzyżeniu, koloryzacji, pielęgnacji czy zwykłemu czesaniu. Wystarczy zasilić orkiestrową puszkę.

Główny koncert na Rynku Kościuszki

W południe rozpocznie się koncert w centrum miasta, pod Ratuszem. Na początek występy zespołów lokalnych: Wolne Koty, Mniej Więcej, Holy Tram, Peppermint Shot, Ostrov i Bad Falcon. O godz. 18.30 koncert zespołu disco polo Akcent, o godz. 19.45 - Haliny Mlynkovej, o godz. 21 - grupy Turbo, a o godz. 22.20 - Karoliny Czarneckiej. O godz. 19.40 zaplanowano "światełko do nieba". Nie zabraknie także występów grup artystycznych, m.in. Akademii Tańca "Szał" czy Parkour Białystok.Program: 23. Finał WOŚP

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1501 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39