Finał WOŚP w Białymstoku. Jakie atrakcje są w programie? [WIDEO]

2020.01.11 08:15
Pociąg do Knyszyna, duży koncert na Rynku Kościuszki, bieg "Policz się z cukrzycą" - to tylko wybrane atrakcje 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zobaczcie, co będzie się działo w niedzielę (12.01).
Finał WOŚP w Białymstoku. Jakie atrakcje są w programie? [WIDEO]
Fot: Grzegorz Chuczun

Pociąg Białystok-Knyszyn i ognisko

Pociąg wyruszy z białostockiego dworca PKP o godz. 9.30. Powrót zaplanowany jest o godz. 13.30. Na podróżnych czeka dodatkowa atrakcja - ognisko z kiełbaskami przed dworcem w Knyszynie. Na specjalnym stoisku można będzie wykonać pamiątkowe zdjęcia w mundurze kolejowym, w czapce konduktora czy z okolicznościową tablicą kierunkową. Na trasie przewidziane są 10-minutowe postoje na każdym przystanku – będzie więc czas na fajne zdjęcia. Zaplanowane są następujące postoje po drodze przejazdu: Białystok Starosielce, Białystok Bacieczki, Fasty, Dobrzyniewo Duże, Borsukówka (w drodze do Knyszyna po 10 minut, w drodze powrotnej - po pół minuty. W przedziale muzycznym zagra Kapela Czarnoleska. Opłata za bilet do dowolna kwota do puszki WOŚP.

Zobacz też: Pociąg WOŚP 2020 Białystok-Knyszyn

Koncert na Rynku Kościuszki

Koncert na dużej scenie ustawionej na Rynku Kościuszki rozpocznie się o godz. 15.00. Zagrają Prymaki, Mniej Więcej, Bright Ophidia, Natalia Schroeder i Top Girls. O godz. 20.00 nie może zabraknąć światełka do nieba. Koncert poprowadzą Adam Neczyperowicz oraz Kuba Pilat. W jego trakcie odbędą się licytacje.Program: WOŚP 2020 w Białymstoku

Morsy dla WOŚP

Specjalna atrakcję szykują też białostockie morsy. W niedzielę o godz. 15.00 w pobliżu Astorii na Rynku Kościuszki wykąpią się w ustawionym zbiorniku.

Koncerty i aukcje w pubie 6-Ścian

Orkiestrową imprezę organizuje także pub 6-Ścian. Na scenie wystąpią: Adam „Romanoff” Romanowicz i Grzegorz Kowalewski, Robert Kasprzycki, Przemek Burel, Blue Ark, zespół Senny Bez, Pan Niszment, Robert Domurat, Rysiek Minkiewicz, Maniek Menfred & Tomasz Sześcian. Zaplanowane są również licytacje.

Program: WOŚP - koncerty - licytacje

MDK gra z Orkiestrą

Już od 28 lat Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje imprezę odbywającą się w siedzibie MDK-u. Zgodnie z wieloletnią tradycją w trakcie jego trwania odbywa się licytacja przedmiotów wykonanych przez uczestników zajęć MDK oraz rzeczy zgromadzonych dzięki życzliwym darczyńcom. Zebrane pieniądze zasilą konto Fundacji WOŚP. Wstęp jest wolny.

Szczegóły: WOŚP z MDK

WOŚP w sobotę

Niektóre atrakcje czekają na grających z Orkiestrą już w sobotę (11.01). W godz. 9.00-16.00 w Szkole Podstawowej nr 9 odbędą się Zawody Futsal WOŚP CUP 2020. Podczas turnieju zmierzą się ze sobą drużyny Partnerów Głównych 28. Finału WOŚP w Białymstoku. Będą tą PPU Palisander SP. z o. o., Elmont Group oraz RYCAR serwis samochodowy, Klaster Obróbki Metali, Rosti Bianor, a także drużyna złożona z wolontariuszy WOŚP. Zawody rozpoczną się o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Legionowej 7. Wejście na turniej gwarantuje dobrowolna wrzutka do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ponadto w SP nr 9 odbędą się spotkania podróżnicze "Autostopem na krańce świata". O godz. 16.00 o podróżowaniu opowie Adam "Kogut" Kuryłowicz. O godz. 17.00 zaplanowane jest spotkanie z Kajtkiem Czyżewskim i jego dziewczyną, o godz. 18.00 z Anną Habdas i psem Tymidem, a na finał o godz. 19.00 Piotrek i Iza opowiedzą o podróżowaniu psem Snupim.

Zobacz też: Zawody Futsal WOŚP CUP 2020

Bieg "Policz się z cukrzycą"

Finałowi WOŚP towarzyszy bieg "Policz się z cukrzycą". Pierwsze wystartują dzieci w wieku 6-10 lat na dystansie 300 metrów. Następnie rywalizować będzie młodzież (1 km), a na koniec 5 km przebiegną dorośli. Bieg ma na celu promocję zdrowego trybu życia oraz zachęcania do wsparcia 28. finału WOŚP, z którego część uzyskanej zbiórki przekazywane jest na zakup aparatów insulinowych dla kobiet w ciąży chorych na cukrzycę. Bieg jest zaplanowany w niedzielę.

Szczegóły: 14. Bieg "Policz się z cukrzycą"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1467 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39