Finałowe odliczanie do premiery "Upiora w operze"

2013.05.18 00:00
Do wielkiej premiery "Upiora w operze" w Białymstoku pozostał niecały tydzień. Trwają gorączkowe przygotowania. To już pełne próby: z orkiestrą, śpiewakami, baletem, technikami, oświetleniowcami, charakteryzatorami, strojami, perukami, olbrzymimi dekoracjami...
Finałowe odliczanie do premiery "Upiora w operze"
Fot: Michał Heller/OiFP-ECS
Trwają intensywne próby do premiery "Upiora w operze"

- To potwornie trudne przedstawienie – przyznaje reżyser - Wojciech Kępczyński, dyrektor Teatru Muzycznego Roma w Warszawie.

To właśnie w Romie pod okiem Wojciecha Kępczyńskiego powstała polska wersja musicalu. Premiera miała miejsce 15 marca 2008 r. Była to wersja "non replica" – z prawem do drobnych zmian w inscenizacji. To rzadki przywilej, bo większość światowych realizacji musicalowej klasyki to wersje identyczne z oryginałami. Do tego dyrektor Kępczyński zapowiada: - Robimy "Upiora" w Operze i Filharmonii Podlaskiej od nowa!

Od premiery w Teatrze Muzycznym Roma minęło 5 lat. Kępczyński przyznaje, że był to czas doświadczeń i przemyśleń.

Próby w Białymstoku trwają od 2 miesięcy. Dekoracje autorstwa jednego z najlepszych polskich scenografów Pawła Dobrzyckiego przyjechały z "Romy", tak jak i kostiumy znakomitej kostiumografki – Magdaleny Tesławskiej. Maciej Pawłowski objął kierownictwo muzyczne nad musicalem "Upiór w operze". Za choreografię odpowiada Paulina Andrzejewska. Chór OiFP przygotowuje Violetta Bielecka. Rolę drugiego reżysera i reżysera świateł przejął Sebastian Gonciarz. Odtwórcy głównych ról znani są także z warszawskiej realizacji: Damian Aleksander i Tomasz Steciuk jako tytułowy Upiór, Paulina Janczak, Edyta Krzemień i Kaja Mianowana jako Christine, Łukasz Talik jako Raoul.

Premiera musicalu w Operze i Filharmonii Podlaskiej w piątek, 24 maja o godz. 19. Portal BiałystokOnline.pl patronuje wydarzeniu.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1531 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39