Finałowe pokazy projektu "Eksperyment serca" w Teatrze Dramatycznym

2012.12.04 00:00
"Eksperyment serca" to niezwyczajny projekt z udziałem zwyczajnych ludzi, których połączyła wspólna pasja tworzenia: ludzi wesołych i smutnych, młodych i dojrzałych. Tych, którzy widzą i czują muzykę, choć jej nie słyszą i z entuzjazmem uczą się tańczyć, śpiewać, opowiadać o sobie, o swojej codziennej walce.
Finałowe pokazy projektu "Eksperyment serca" w Teatrze Dramatycznym
Fot: Bernard Bania

W projekcie realizowanym przez Teatr Dramatyczny bierze udział dwadzieścia osób niesłyszących i niedosłyszących. Poza niepełnosprawnością narządu słuchu połączyła ich wspólna pasja.

Brali udział w warsztatach ruchu, prowadzonych przez znanego tancerza Wojciecha Blaszko "Blachę" ze studia Fair Play. Obok tego realizowali inne działania twórcze: spotkanie z dźwiękiem, fotografią, filmem. Wszystkie nabyte umiejętności i efekty pracy będzie można zobaczyć podczas pokazów finałowych (4 i 5 grudnia, godz. 19, bilet 5 zł), łączących elementy współczesnego tańca, tradycyjnej muzyki Podlasia i nowoczesnych środków multimedialnych.

Instruktorzy i realizatorzy projektu: Wojciech Blaszko "Blacha" (taniec), Marcin Lićwinko (śpiew biały), Bernard Bania (fotografia), Krzysztof Kiziewicz (film), Joanna Zembrowska-Wojno i Dorota Sidorowicz (tłumaczki języka migowego), Agata Panas (logopeda, autorka scenariusza lekcji), Monika Bania i Marcin Koziński (koordynatorzy).

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

869 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39