Fizycy z całego świata na konferencji w Augustowie

2011.07.01 00:00
Fizycy z Japonii, Szwajcarii, USA, Hiszpanii, Rosji czy Polski wezmą udział w międzynarodowej konferencji organizowanej przez Uniwersytet w Białymstoku.
Fizycy z całego świata na konferencji w Augustowie
Fot: materiały organizatora

Konferencja o nazwie "Workshop on Novel Trends in Optics and Magnetism of Nanostructures" odbędzie się w dniach 2 - 7 lipca w Augustowie. Spotkanie 91 fizyków z różnych krajów całego świata odbywa się w ramach dwóch projektów realizowanych przez Uniwersytet w Białymstoku. Tematyka konferencji dotyczyć będzie półprzewodników magnetycznych, magneto-elektroniki czy spintroniki. Zaplanowano 36 wykładów, 18 prezentacji ustnych i 24 prezentacje plakatowe. Wśród uczestników pojawią się światowej sławy naukowcy, m.in prof. Józef Barnaś z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu - twórca teoretycznych podstaw spintroniki Laureat Nagrody Fundacji Nauki Polskiej z 2009 roku - "polskiego Nobla", współpracownik Noblistow z 2008 roku: prof. A. Ferta i prof. P. Grunberga czy prof. Theo Rasing z Radboud University Nijmegen w Holandii - światowy lider badań femto-magnetyzmu i koordynator projektu Fantomas.

Dodatkowo z okazji Roku Marii Skłodowskiej-Curie sylwetka wybitnej rodaczki będzie przybliżona poprzez specjalną wystawę poświęconą jej życiu i działalności.

MAG
1308 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39