Fortuna I Liga. Kibice Wigier doczekali się przełamania

2019.11.16 18:36
Po 4 ligowych meczach bez triumfu (3 porażki i 1 remis) Wigry Suwałki w końcu zgarnęły komplet oczek. Stało się to w niezwykle ważnym spotkaniu przeciwko Chojniczance Chojnice.
Fot: Wigry Suwałki

Wyjazdowy pojedynek z Chojniczanką miał być dla podopiecznych Pawła Crettiego prawdziwym testem wartości. Porażka z ligowym sąsiadem, który znajduje się w strefie spadkowej, sprawiłaby bowiem, że morale zespołu mocno by spadły, a dystans do bezpiecznej strefy wyraźnie się powiększył.

Na szczęście dla wszystkich osób sympatyzujących z Wigrami czarny scenariusz się nie ziścił, gdyż to suwalczanie w sobotnim (16.11) starciu byli stroną przeważającą. Biało-Niebiescy wynik rywalizacji otworzyli już w 4. minucie, bo właśnie wtedy do siatki przeciwników piłkę wpakował Michał Ozga, który skorzystał z podania Arkadiusza Najemskiego.

Do przerwy więcej goli już nie padło, ale po zmianie stron i owszem. W 70. minucie meczu podyktowany za zagranie futbolówki ręką rzut karny na bramkę zamienił Joel Huertas, natomiast niedługo później Wigry prowadziły 3:0, bo niezdecydowanie stojącego między słupkami gospodarzy Andrzeja Witana bezlitośnie wykorzystał Michał Żebrakowski.

W końcówce spotkania Chojniczanka zdołała wprawdzie - za sprawą Mateusza Kuzimskiego - pokonać Dominika Kąkolewskiego, ale na niewiele się to zdało, bo wszystkie punkty i tak powędrowały na Podlasie.

Warto też dodać, że dzięki triumfowi w Chojnicach Wigry - przynajmniej na razie - opuściły strefę spadkową Fortuna I Ligi. Zawodnicy Pawła Crettiego w tej chwili plasują się na lokacie numer 15.

Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki 1:3 (0:1)
Bramki: Mateusz Kuzimski 83 - Michał Ozga 4, Joel Huertas 70k, Michał Żebrakowski 82

Chojniczanka Chojnice: Andrzej Witan - Oskar Paprzycki (72' Aghwan Papikjan), Seweryn Michalski, Matic Zitko, Jan Mudra - Michał Sacharuk (61' Krystian Wachowiak), Michal Obrocnik, Bartosz Wolski, Toni Conejo (46' Janusz Surdykowski), Mateusz Kuzimski - Tomasz Mikołajczak

Wigry Suwałki: Dominik Kąkolewski - Michał Król, Arkadiusz Najemski, Michał Ozga, Konrad Matuszewski - Grzegorz Aftyka (79' Adrian Karankiewicz), Łukasz Sosnowski, Joel Huertas, Robert Bartczak, Cezary Sauczek (90' Szymon Łapiński) - Michał Żebrakowski (82' Kamil Sabiłło)