Forum Uniwersytetów Polskich w Białymstoku. Zjedzie się mnóstwo gości

2019.01.09 11:36
Członkowie Forum Uniwersytetów Polskich w styczniu spotkają się w Białymstoku. Będą rozmawiać na ważne tematy dotyczące szkolnictwa.
Forum Uniwersytetów Polskich w Białymstoku. Zjedzie się mnóstwo gości
Fot: UwB

W styczniu na Uniwersytecie w Białymstoku spotkają się członkowie Forum Uniwersytetów Polskich. Organizatorem wydarzenia jest Parlament Studencki największej podlaskiej uczelni. Takie zjazdy odbywają się z reguły kilka razy w roku. Uczelniane organizacje rywalizują o przywilej ich przygotowania. Obecnie oferta Parlamentu Studenckiego UwB okazała się najciekawsza, dlatego spotkanie odbędzie właśnie się w naszym mieście.

Studenckie obrazy odbędą się w dniach 11-13 stycznia 2019 r. w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. Weźmie w nich udział ok. 100 żaków z całej Polski. Gościem wydarzenia będzie m.in. przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej Dominik Leżański.

Podczas zjazdu poruszonych będzie wiele istotnych zagadnień. Młodzi ludzie porozmawiają m.in. o reformie szkolnictwa wyższego i roli studentów w procesie wdrażania ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Podczas dwudniowych obrad będą miały też miejsce analizy i dyskusje na wiele istotnych dla studentów tematów.

Wydarzenie objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Białegostoku.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1758 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39