Forum. "Upiór w operze" z muzyką na żywo

2010.11.29 00:00
Niewytłumaczalne morderstwa, nagłe i niewyjaśnione zniknięcia różnych osób, dziwne listy do właścicieli opery, tajemniczy mężczyzna w masce. To wszystko wzbudza niezwykłą ciekawość w widzu, który z przejęciem śledzi historię rozgrywającą się w tym archiwalnym filmie. Dodatkowo przedwojenny horror zilustruje muzyką na żywo 3moonboys.
Forum. "Upiór w operze" z muzyką na żywo
Fot: materiały organizatora

Dzieło Ruperta Juliana, mimo późniejszych pięciu adaptacji kinowych, jako jedyne w pełni wykorzystuje gotyckie dziedzictwo powieści Gastona Leroux. Film łączy fundamentalną dla horroru dialektykę tajemnicy i pragnienia poznania, a także doskonałe obrazy monstrualności.

Kilka słów o fabule "Upiora w operze". Oszpecony geniusz muzyczny skrywa się w podziemiach Paryskiej Opery strasząc tamtejszych artystów. Pewnego wieczoru rozkapryszona diva zostaje zastąpiona przez piękną Christine. Jej pierwszy występ urzeka nie tylko publiczność, ale i samego Upiora, który zakochuje się w młodej śpiewaczce, pragnąc uczynić z niej nową gwiazdę opery. Jednak o względy Christine zabiega również wicehrabia Raoul de Chagny...

Do filmu na żywo zagra istniejący od 2003 r. zespół 3moonboys. Występuje na terenach nizinnych, wręcz niszowych. Wykazuje szczególną aktywność w porze nocnej. Ich muzyka to rozległa przestrzeń, która rozciąga się gdzieś wysoko. Spacer po owej równinie, może być dla osób o określonej wrażliwości, doświadczeniem ekscytującym.

Projekcja dziś w kinie Forum o godz. 19. Bilet kosztuje 10 zł. Będzie to kolejny pokaz z cyklu "Arcydzieła niemego kina z muzyką na żywo".

andy

707 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39