Fotografia dzikiej przyrody. Wystawa w Muzeum BPN

2010.08.03 00:00
Wystawę tworzą zwycięskie prace z konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2009, organizowanego przez BBC Wildlife Magazine i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Wernisaż jutro w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym Białowieskiego PN. To jedyne miejsce na wschód od Wisły, gdzie te piękne fotografie można zobaczyć.
Fotografia dzikiej przyrody. Wystawa w Muzeum BPN
Fot: Lawrence Alex Wu, Kanada
Filtrowy las

Konkurs odbywa się rokrocznie od 1964 r. i w miarę swojego rozwoju stał się najbardziej cenionym i największym w świecie przedsięwzięciem z zakresu fotografii dzikiej przyrody. Każdorazowo jego efektem jest wystawa, pokazywana w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach i po raz ósmy w Polsce. Na tegoroczną edycję wystawy składa się 80 zdjęć, nagrodzonych i wyróżnionych w trzynastu kategoriach. Zwycięskie prace wyselekcjonowano spośród ponad 43 tys. fotogramów, wykonanych przez ponad 3,7 tys. autorów z 94 krajów.

Coraz więcej osób ogląda zwycięskie zdjęcia. Rokrocznie jest to znacznie ponad milion osób na wszystkich kontynentach, z czego w Polsce ok. 70 tys. Po raz drugi w historii wystawy, znajdują się na niej aż 3 zdjęcia wykonane przez polskich fotografów.

Wystawa trafi do 12 polskich miast. I co warto podkreślić, Białowieża jest jedynym miejscem na wschód od Wisły, gdzie fotografie będą prezentowane publiczności.

Wernisaż jutro o godz. 12. Zdjęcia będzie można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9-16.30 oraz w sobotę i niedzielę w godz. 9-17. Ceny biletów: 6 zł (normalny) i 3 zł (ulgowy). Wystawa będzie czynna do 29 sierpnia.

andy

1043 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39