FPA! czeka na filmy. Ostatni moment na zgłoszenie

2016.10.01 07:30
Do 3 października można nadsyłać filmy, które wezmą udział w tegorocznej odsłonie akcji Filmowe Podlasie Atakuje Reaktywacja! Pokaz wybranych prac odbędzie się 15 października.
FPA! czeka na filmy. Ostatni moment na zgłoszenie
Fot: materiały organizatora
Autorką oprawy graficznej akcji jest Ewa Smyk

Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem swoista platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców można znaleźć poetów, dziennikarzy, studentów szkół artystycznych i filmowych, artystów plastyków i niezależnych filmowców - kręcą oni fabuły, dokumenty, klipy i animacje. Jedni dopiero debiutują, inni od lat nagradzani są na ogólnopolskich festiwalach.

Akcja narodziła się w 2004 r. i śmiało można powiedzieć, że od tego czasu jej twórcza energia powędrowała daleko poza Białystok, Podlasie, a nawet Polskę. Akcja została rozwinięta o filmowe działania warsztatowe pod szyldem Filmowe Podlasie Edukuje!, skierowane do różnych grup wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy). Każdego roku wydawane jest także promocyjne DVD.

Ostatnie dni naboru

W tegorocznym przeglądzie FPA! R mogą wziąć twórcy mieszkający lub pochodzący z Podlasia. Zgłoszenie powinno zawierać: film (MP4, najlepiej h264, bitrate 15-20 Mbit/s), pełny tytuł filmu, imię i nazwisko reżysera oraz czas trwania, krótkie streszczenie (maksymalnie 5 zdań) filmu w języku polskim oraz angielskim, telefon i e-mail kontaktowy, zdjęcie z filmu (300 DPI), zdjęcie reżysera/ki (300 DPI), krótką biografię twórcy (maksymalnie 5 zdań) w języku polskim oraz angielskim oraz napisy w języku angielskim.

Organizatorzy akcji z Białostockiego Ośrodka Kultury czekają na zgłoszenia do 3 października. Prace należy przesyłać na adres e-mail: dkf@bok.bialystok.pl, pocztą na adres BOK lub przekazać osobiście.

Pokaz w kinie Forum

Oprawę graficzną tegorocznej odsłony FPA! R stworzyła Ewa Smyk - pochodząca z Białegostoku projektantka, ilustratorka i animatorka, obecnie mieszkająca i pracująca w Londynie.

Pokaz wyselekcjonowanych filmów odbędzie się 15 października o godz. 16.00 w kinie Forum. Można będzie obejrzeć energetyczną dawkę niezależnego krótkometrażowego kina, miks technik i stylów, konfrontację amatorów z pracami twórców uznanych w Polsce i za granicą i dodatkowo filmy, które powstały w ramach warsztatów Filmowe Podlasie Edukuje! A na zakończenie "nocne filmowców rozmowy" w klubie Fama i żywiołowa muzyka. Wstęp na pokaz jest wolny.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
1419 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39