FPA! na Festiwalu Original Source Up To Date. Wyjątkowy pokaz na dziesięciolecie akcji

2012.09.20 00:00
W tym roku akcja Filmowe Podlasie Atakuje! obchodzi dziesięciolecie. Z tej okazji Białostocki Ośrodek Kultury - wspólnie z Festiwalem Original Source Up To Date - odbywającym się w dniach 21-22 września w Białymstoku, planuje wyjątkowy pokaz całego filmowego dorobku akcji.
FPA! na Festiwalu Original Source Up To Date. Wyjątkowy pokaz na dziesięciolecie akcji
Fot: materiały organizatora
Autorką oprawy graficznej FPA! jest Magda Szliselman

W specjalnie zaaranżowanym kinie festiwalowym, przez 2 dni zostanie zaprezentowanych ok. 200 filmów. Wszystkich fanów Filmowego Podlasia oraz ambitnej muzyki powinni więc odwiedzić unikalny Festiwal Original Source Up To Date.

W programie nagradzane na polskich i światowych festiwalach animacje, klipy, fabuły i dokumenty. Prace amatorów i twórców profesjonalnych których bohaterami są ludzie żyjący na końcu świata, dresiarze, zabójcze wiewiórki, poeci wygrywający na łysym czole polski hymn, marzyciele, podróżnicy, akwizytorzy... i wielu wielu innych. Nie przegap I odsłony święta podlaskiego kina

Równocześnie organizatorzy FPA! przypominają, że jubileuszowa, X edycja imprezy Filmowe Podlasie Atakuje! odbędzie się 20 października w kinie Forum.
Po pokazach filmowych zapraszają na afterparty do klubu Fama. Korzystając z pięknej rocznicy, postanowili zaprosić na Podlasie zagraniczny desant. Na początek wizualno - muzyczną ucztą uraczy nas DJ Le Clown, który zabierze nas do swojego mush up' owego cyrku! Hołdując zasadzie dwa w jednym, w doskonały sposób łączy muzykę z obrazem oraz udowadnia, że we współczesnym świecie nie warto słuchać 2 utworów oddzielnie... skoro możesz zrobić to równoczesnie!
Dalszą część wieczoru "zagospodarują" belgijscy królowie parkietu Balkan Hotsteppers. Ich unikalna mieszanka zabierze nas w eklektyczną podróż przez roztańczoną i rozśpiewaną Europę Wschodnią - dajcie się porwać balkan beats, gypsy tunes, klezmer punk, russian ska, romano hip-hop. Duet tworzą DJ's Sam Rabam i Typsy Gypsy - oddajmy im parkiet i nasze roztańczone ciała.

Program: Original Source Up To Date Festival 2012

O jubileuszu akcji FPA! rozmawiamy z Maciejem Rantem i Krzysztofem Sienkiewiczem z Białostockiego Ośrodka Kultury: FPA! ma 10 lat

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
1687 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39