Frankowski i Tyszkiewicz apelowali o udział w wyborach. Mieszkańców częstowali sękaczem

2019.05.01 15:01
Poseł Platformy Obywatelskiej Robert Tyszkiewicz oraz kandydat Koalicji Europejskiej do europarlamentu Tomasz Frankowski apelowali o udział w wyborach, które odbędą się już 26 maja.
Frankowski i Tyszkiewicz apelowali o udział w wyborach. Mieszkańców częstowali sękaczem
Fot: Tomasz Frankowski/FB

Podczas konferencji zorganizowanej w środę (1.05) na Rynku Kościuszki Robert Tyszkiewicz i Tomasz Frankowski nawiązali do 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.

- 15 lat temu Polacy dokonali wielkiego wyboru i kraj się zmienił. Dzisiaj obecnością na białostockim rynku chcemy ten fakt podkreślić. Zauważyć, jak wiele zawdzięczamy Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o nasz rozwój, nasz dobrobyt - mówił poseł Robert Tyszkiewicz. - Warto jest przypomnieć, że Unia to nie tylko dobrobyt i rozwój, Unia to też wartości i zasady. Nie byłoby tego wspaniałego rozwoju bez takich wartości jak demokracja, praworządność, trójpodział władzy, tolerancja, współpraca. W obronie tych wszystkich zasad chcemy dziś powiedzieć - pójdźmy do urn wyborczych, zagłosujmy. Pokażmy, jak ważna jest dla nas Unia Europejska.

W podobnym tonie wypowiadał się też Tomasz Frankowski, lider listy Koalicji Europejskiej w okręgu wyborczym obejmującym województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie.

- Wszyscy wiemy, jakiego wyboru dokonaliśmy 15 lat temu. Był to wybór bardzo ważny. Wiemy, jak zmieniło się nasze miasto, ten rynek, nasze wszystkie centra, które chcieliśmy rozbudować i które chcemy, by były rozbudowywane - dodawał Tomasz Frankowski. - 15 lat temu dokonaliśmy ważnego wyboru i stąd mój apel do wszystkich mieszkańców Białegostoku i województwa podlaskiego - pójdźmy 26 maja masowo, gremialnie do urn wyborczych. Koalicja Obywatelska zapewni nam dalszy rozwój w naszym mieście.

Inna kandydatka KE na europosła w naszym okręgu Jolanta Den dodawała: - Dla mnie jako wieloletniego samorządowca te 15 lat to ciężka praca nad inwestycjami z wykorzystaniem środków unijnych. Inwestycjami, które miały pomóc w codziennym życiu mieszkańców powiatu białostockiego i całego Podlasia. Były to inwestycje w służbę zdrowia, w drogi, w ścieżki rowerowe, ale także te związane z człowiekiem. Wspieraliśmy osoby, które pozostawały bez pracy. Zwracam się do mieszkańców Podlasia, by 26 maja zagłosowali na samorządowców fachowców, którzy w dalszym ciągu będą pozyskiwali środki unijne na inwestycje.

Wagę członkostwa Polski w UE podkreślał też zastępca prezydent Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. Mówił, że nasze miasto z funduszy unijnych pozyskało kilka miliardów złotych m.in. na rozwój infrastruktury i transportu.

Nie zabrakło też niespodzianki dla mieszkańców. Działacze Platformy Obywatelskiej częstowali białostoczan sękaczem z Suchowoli, uznawanej za geograficzny środek Europy.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1643 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39