Fryderyk dla Grzegorza Nowińskiego związanego z akcją FPA!

2010.04.20 00:00
Grzegorz Nowiński, jeden z autorów prezentujący swoje prace w ramach akcji Filmowe Podlasie atakuje!, otrzymał Fryderyka w kategorii "wideoclip". Zrealizował teledysk "Pies 1" grupy BiFF.
Fryderyk dla Grzegorza Nowińskiego związanego z akcją FPA!
Kadr z teledysku "Pies 1"

W 2001 r. zdobył dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki. Większość czasu poświęca łączeniu grafiki i animacji. Jest autorem m.in. projekcji multimedialnych i wizualizacji do przedstawień teatralnych oraz teledysków zespołów Glennskii, Kobiety, Lipali, Pink Freud, The Car Is On Fire. Zdobył 7 Yachów.

Jego prace mogliśmy obejrzeć podczas ostatniej edycji przeglądu Filmowe Podlasie atakuje!

Gala Fryderyków odbyła się wczoraj w Warszawie. Jednak nie przypominała tych z poprzednich lat. Artyści postanowili oddać hołd ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Zrezygnowano z show w Teatrze Polskim, odbył się jedynie nastrojowy koncert w bazylice oo. salezjanów. Wzięli w nim udział m.in. Anna Maria Jopek, Wojciech Karolak, Maryla Rodowicz, Kayah i Justyna Steczkowska. Na scenie rozbrzmiewały kompozycje m.in. Chopina. Na koniec odczytano listę laureatów. Artyści zrezygnowali z odbierania nagród.

Najwięcej Fryderyków zdobyła w tym roku grupa Hey i Katarzyna Nosowska, bo aż 6, m.in. w takich kategoriach, jak grupa roku, autor, album rock i piosenka.

andy

949 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39