Fundacja "Pomóż Im" podsumowała akcję "Pola Nadziei"

2014.05.21 00:00
Fundacja "Pomóż im", która prowadzi Domowe Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku na specjalnej gali podsumowała akcję "Pola Nadziei".
Fundacja "Pomóż Im" podsumowała akcję "Pola Nadziei"
Fot: sxc.hu

W tym roku białostockiej Fundacji "Pomóż Im" udało się zebrać blisko 140 tys. zł. Wszystko dzięki zbiórkom, kwestom żonkilowym oraz kiermaszom w naszym regionie. Łącznie uczestniczyło w nich kilkuset wolontariuszy.

Fundacja prowadzi Domowe Hospicjum dla Dzieci. W tym roku, już po raz czwarty w naszym województwie odbyła się akcja "Pola nadziei", która propaguje ideę wolontariatu. Akcja polega na sadzeniu żonkili (symbol nadziei), a następnie rozdawaniu kwiatów podczas kwest. W tym roku zasadzono 7 tys. cebulek żonkili. Zebrane w ten sposób pieniądze pomagają właśnie podopiecznym Domowego Hospicjum dla Dzieci. Na uroczystej gali wyłoniono też siedmiu najaktywniejszych uczestników akcji. Placówki otrzymały tytuły "Siewca nadziei". Wśród laureatów znaleźli się m.in.: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Białymstoku, Szkoła Podstawowa nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku czy Bursa Szkolna nr 3 w Łomży.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1247 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39