Futsal Ekstraklasa. Słoneczni wypuścili z rąk 4-bramkowe prowadzenie

2018.11.26 11:05
Byli w niebie, skończyli w piekle. Zawodnicy MOKS-u Słoneczny Stok Białystok w 9. kolejce Futsal Ekstraklasy prowadzili z Red Dragons Pniewy już 4:0, ale ostatecznie bój zakończył się remisem 4:4.

Można przez pół godziny grać perfekcyjnie, można wywalczyć w tym czasie ogromną zaliczkę, ale wystarczy 10 minut letargu i wydawać by się mogło pewny triumf odchodzi w zapomnienie. O tym, że w sporcie walczy się do końca, bardzo boleśnie w niedzielę (25.11) przekonali się futsaliści MOKS-u, którzy nie potrafili utrzymać bezpiecznego wyniku, dlatego do swego dorobku dopisali zaledwie punkt.

Domowy bój ze znajdującą się w czołówce stawki ekipą Red Dragons Pniewy białostoczanie rozpoczęli wręcz idealnie, bo już w 4. minucie pojedynku do siatki trafił Witalij Lisnyczenko. Później - mimo wielu sytuacji z obu stron - gole długo nie padały, ale po przerwie to znów gracze ze stolicy Podlasia wykazali się lepszą skutecznością. Najpierw celnym uderzeniem z prawej strony popisał się Michał Osypiuk, następnie na 3:0 podwyższył Marcin Firańczyk, po czym na listę strzelców wpisał się też Michał Maciąg. 4:0 na 10 minut przed końcem meczu? Pewny triumf, prawda?

A jednak nie, bo goście zanotowali powrót niczym z najlepszych amerykańskich produkcji filmowych. 2 bramki szybko zdobył grający trener przeciwników Łukasz Frajtag, składną akcję Czerwonych Smoków wykończył po chwili Dominik Solecki i w końcówce pojedynku zrobiło się bardzo nerwowo. Rozpędzeni przyjezdni nie poprzestali tylko na zmniejszeniu rozmiarów porażki i na 20 sekund przed zamykającą spotkanie syreną doprowadzili do wyrównania. Gola na 4:4 zdobył Patryk Hoły.

W niedzielę swoje kolejne starcie szczebel niżej stoczyli także reprezentanci Heliosa Białystok. Podlaski zespół mierzył się w delegacji z drużyną Futsal Club Kartuzy i bój ten zremisował w stosunku 3:3.

12. AZS UG Gdańsk 9 5 31:49

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Red Dragons Pniewy 4:4 (1:0)
Bramki: Witalij Lisnyczenko 4, Michał Osypiuk 25, Marcin Firańczyk 28, Michał Maciąg 30 - Łukasz Frajtag 34, 35, Dominik Solecki 38, Patryk Hoły 40

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Święciński (Jendruczek) - Lisowski, Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnyczenko, Łukasiewicz, Wojtkielewicz, Maciąg, Firańczyk, Grabowski, Święciński

Red Dragons Pniewy: Budych (Roj) - Wachoński, Frajtag, Skrzypek, Solecki, Hoły, Stankowiak, Miałkas, Kijak, Błaszyk, Vakhula