Galeria Arsenał. Co Buharovie i Łakomy mieli na myśli?

2012.03.27 00:00
We środę, 28 marca, miłośnicy sztuki współczesnej, którzy nie widzieli najnowszych wystaw w Galerii Arsenał i ci, którzy nie zrozumieli ich znaczenia, mogą rozwiać wszelkie wątpliwości podczas kuratorskiego oprowadzania.
Galeria Arsenał. Co Buharovie i Łakomy mieli na myśli?
Fot: Galeria Arsenał
Igor i Ivan Buharov

Obecnie w Arsenale prezentowane są dwie wystawy: "Bez steru" Igora i Ivana Buharova i "nic nie widzę, nic nie słyszę, nic nie mówię / I see no evil, I hear no evil, I speak no evil" Piota Łakomego. Sylwetki artystów oraz znaczenie ich dzieł przybliży kurator Michał Jachuła.

Dodatkową atrakcją będzie pokaz filmu Igora i Ivana Buharova "Slow Mirror". Wielowątkowe dzieło jest prawdziwą opowieścią z życia Laciego poszerzoną o elementy fikcyjne. Artysta i muzyk został nagle sparaliżowany od pasa w dół. Jakie zewnętrzne i wewnętrzne siły mogą polepszyć lub pogorszyć jego stan i co może powiedzieć na ten temat bezradna "zachodnia" medycyna? Co mogą zrobić wobec tej sytuacji przyjaciele Laciego? Dlaczego spotkało to właśnie jego? W filmie widzimy m.in. imponujący początek, groteskowo-makabryczny humor, naiwnych nieprofesjonalnych aktorów oraz obraz filmowany z ręki kamerą S8. Jedynie w początkowej części filmu wierzymy, kto śni i gdzie zaczyna się rzeczywistość. Ale nasza pewność i wiara zanikają w miarę rozwoju filmowej akcji. Film trwa 84 min i będzie tłumaczony na język polski.

Początek o godz. 16.30, a kolejne oprowadzania odbędą się 4 i 11 kwietnia.

Przeczytaj także: Węgierska sztuka eksperymentalna i minimalizm Łakomego

MAG

1091 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39