Galerie sztuki i Książnica Podlaska zamknięte, BOK odwołuje imprezy

2020.03.12 09:29
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusem zamknięte są Galeria Arsenał, Galeria im. Sleńdzińskich i Książnica Podlaska. Imprezy odwołał BOK i Podlaski Instytut Kultury.
Galerie sztuki i Książnica Podlaska zamknięte, BOK odwołuje imprezy
Fot: Galeria Arsenał

Białostocki Ośrodek Kultury

"Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Białegostoku, iż z uwagi na zagrożenie rozprzestrzeniania się zakażeń koronawirusem COVID-19 od dnia 12 marca 2020 r. do odwołania nie będą odbywać się wydarzenia organizowane przez Białostocki Ośrodek Kultury. Powyższe dotyczy zarówno koncertów, imprez, projekcji, jak i działań edukacyjnych oraz prezentowania wystaw w obiektach Białostockiego Ośrodka Kultury przy ul. Legionowej 5 (Kino Forum, Klub Fama) oraz przy ul. Warszawskiej 19 (Centrum im. Ludwika Zamenhofa" - możemy przeczytać w informacji przekazanej przez Białostocki Ośrodek Kultury.

Zakupione bilety na odwołane wydarzenia zwracać można w kasie Kina Forum Białostockiego Ośrodka Kultury, ul. Legionowa 5, w godzinach pracy kasy (od poniedziałku do niedzieli w godz. 9.00-20.00) oraz w kasie Centrum im. Ludwika Zamenhofa (ul. Warszawska 19) w godzinach pracy kasy (od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-17.00) lub online na stronie bilety.bok.bialystok.pl (w przypadku biletów zakupionych online).

O ewentualnych nowych terminach odwołanych wydarzeń informacji udzielać będą pracownicy Białostockiego Ośrodka Kultury. Zapytania można kierować na następujące adresy: sekretariat@bok.bialystok.pl, e.puczynska@bok.bialystok.pl, kino@bok.bialystok.pl, kasa.forum@bok.bialystok.pl i kasa@centrumzamenhofa.pl.

W kinie Forum widzowie nie zobaczą piątkowych premier ("Prawda", "Zdrada" i "Jezioro dzikich gęsi"), nie odbędzie się pokaz filmu "Dolina Bogów" i spotkanie z Lechem Majewskim, Kino Dzieci, Podlaska Akademia Kultury ("Judy") oraz Tydzień Kina Hiszpańskiego. Odwołany jest wernisaż wystawy "Linia prosta" w Centrum Zamenhofa.

Galerie sztuki

"Z przykrością informujemy, że z zalecenia władz Miasta Białegostoku, zawieszamy wszystkie wydarzenia, począwszy od 12 marca do odwołania. W tym okresie Galeria Arsenał będzie zamknięta dla zwiedzających" - możemy przeczytać w komunikacie przesłanym przez Galerię Arsenał.

Od 12 marca nieczynne będą też wszystkie placówki Galerii im. Sleńdzińskich - przy ul. L. Waryńskiego, Legionowej oraz Wiktorii. Decyzja obowiązuje do odwołania.

Książnica Podlaska

Od 12 marca Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (siedziba główna i 16 filii bibliotecznych) zostaje zamknięta do odwołania.

Zamówienia i rezerwacje składane przez elektroniczny katalog nie będą realizowane. Terminy zwrotów wypożyczonych materiałów bibliotecznych zostaną prolongowane i nie będą naliczane kary za przetrzymanie książek.

O ewentualnym przedłużeniu tego okresu placówka poinformuje w osobnym komunikacie.
Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Zostały podjęte w związku z decyzją sztabu kryzysowego z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego o czasowym zamknięciu instytucji kultury od 12 marca 2020 roku.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku do końca kwietnia 2020 r. odwołała też wszystkie imprezy w siedzibie głównej i filiach bibliotecznych (spotkania autorskie, szkolenia, lekcje biblioteczne, wykłady, warsztaty, wystawy itp., w tym zajęcia dla dzieci z języka angielskiego oraz konkurs poezji śpiewanej w Filii nr 4).

Podlaski Instytut Kultury

Zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od Biura Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, od 12 marca Podlaski Instytut Kultury zawiesza organizację wydarzeń kulturalnych. Czasowo odwołane zostają spotkania grup i zespołów działających przy PIK - ZPiT "Kurpie Zielone", kabaretu Szpilka, Chóru im. S. Moniuszki, grup Bochemia i Fotospółdzielnia. Odwołane są także: konferencja rozpoczynająca kolejną edycję Bardzo Młodej Kultury (13 marca), warsztaty plastyczne (pająki ze słomy), warsztaty realizacji dźwięku (24-25 marca), wernisaże, a także zajęcia taneczne i spotkania sekcji historycznej UTW.

W przypadku stałych zajęć opłaty dokonane z góry mogą zostać przesunięte na zajęcia w kolejnych tygodniach (zgodnie z regulaminem) bądź też na prośbę uczestnika – zwrócone.

PIK podkreśla, że sytuacja jest dynamiczna i będzie informować uczestników wydarzeń na bieżąco.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1782 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39