Gdzie wybrać staż, gdzie szukać pracy? Targi dla studentów

2013.10.22 00:00
Jak wygląda staż oraz jakie są perspektywy zatrudnienia w wybranych firmach - między innymi tego mogli dowiedzieć się żacy na targach pracy Politechniki Białostockiej.
Gdzie wybrać staż, gdzie szukać pracy? Targi dla studentów
Fot: MC
Studenci pytali wystawców m.in. o możliwość odbycia płatnego stażu

Na korytarzach Wydziału Elektrycznego PB, w ramach Targów Pracy, wystawiały się firmy z całej Polski. Założeniem wydarzenia jest ułatwienie pracodawcom znalezienia pracowników, stażystów i praktykantów, odpowiadających ich potrzebom kadrowym. W tym roku gmach PB zgromadził blisko 20 wystawców, w tym m.in. Chesapeake, Plum, SMT Software, APS, Budimex oraz British American Tobacco.
- Co roku przyjmujemy kilkunastu studentów na płatne staże. Część z nich zostaje u nas zatrudniona na dłużej. W tym roku rekrutacja na płatne staże rozpocznie się w okolicach kwietnia. Oczywiście zapraszamy do aplikowania studentów z Politechniki Białostockiej - informuje Grzegorz Sianko z Philips Lighting Poland z siedzibą w Kętrzynie. - Targi są dla nas możliwością pokazania się i zainteresowania studentów pracą w naszej firmie - dodaje.

Z punktu widzenia studentów Targi Pracy PB są okazją do bezpośredniego kontaktu z pracodawcą, możliwością zapoznania się z profilem działalności firmy oraz z zasadami prowadzonej przez nią rekrutacji.
- Targi są dobrą opcją dla osób, które za bardzo nie wiedzą, gdzie chciałyby odbywać praktyki oraz staże. Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu wybrałam 2 firmy, do których będę aplikować na obowiązkowe praktyki wakacyjne - mówi Natalia Hołubowicz, studentka zarządzania na PB.

Żacy mieli okazję dowiedzieć się także, jakie umiejętności są najwyżej punktowane w firmach, do których chcieliby w przyszłości aplikować.
- Jesteśmy międzynarodową korporacją, w której pracownicy, na co dzień używają języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego - opowiada Iwona Chilimoniuk, szef personalny Grupy KAN. - Podczas tegorocznych targów pracy PB przekonywaliśmy studentów, że oprócz dobrego przygotowania technicznego, powinni znać również języki obce - dodaje.

Targi potrwają do środy (22.10). Na studentów czeka dzień warsztatów, na które mogą się zapisywać w Biurze Karier PB.

Więcej o: Targi Pracy Politechniki Białostockiej

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1142 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39