Gdzie wyrzucić starą pralkę czy komputer? Przynieś pod Auchan

2013.09.20 00:00
W sobotę (28.09) w trzech punktach Białegostoku odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego prowadzona w ramach programu "Moje miasto bez elektrośmieci".
Gdzie wyrzucić starą pralkę czy komputer? Przynieś pod Auchan
Fot: sxc.hu

Zbiórka będzie prowadzona na parkingu przy centrach handlowych Auchan przy ul. Produkcyjnej i ul. Hetmańskiej oraz na parkingu przed Zespołem Szkół Integracyjnych nr 1 przy ul. Łagodnej 10. Zużyty sprzęt można oddać w godz. 9.00-14.00.

W zamian za przyniesione elektrośmieci wydawane będą kupony Funduszu Oświatowego. Te, przekazane szkołom biorącym udział w programie "Moje miasto bez elektrośmieci", zostaną przeliczone na punkty. Placówki będą mogły wymieniać punkty na pomoce dydaktyczne: tablice multimedialne, książki, sprzęt sportowy czy elementy wyposażenia sal.

Warto pamiętać, że duże elektrośmieci mogą być bezpłatnie zabierane także z domów białostoczan. Aby je odebrano, należy wypełnić formularz na stronie www.elektrosmieci.pl lub zadzwonić pod numer 22 22 333 00.

Elektrośmieci to wszystkie stare, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne działające niegdyś na prąd lub baterie. Ze względu na zawarte w nich substancje trujące (np. freon w lodówkach czy rtęć w świetlówkach i kineskopach) wymagają selektywnej zbiórki. Następnie poddawane są procesom odzysku i recyklingu. Wyrzucenie ich do zwykłego kontenera na śmieci grozi karą grzywny do 5 tys. zł.

Zbiórka elektrośmieci organizowana jest w Białymstoku przez ElektroEko SA.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1366 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39