Gimnazjaliści studiują ekonomię. Rusza nabór na AME

2012.09.04 00:00
Akademia Młodego Ekonomisty działająca przy Uniwersytecie w Białymstoku rozpoczyna nabór na kolejny semestr zajęć. Program jest skierowany do młodzieży gimnazjalnej, a uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne. Nabór na zajęcia rozpocznie się 5 września, punktualnie o godz. 15.
Gimnazjaliści studiują ekonomię. Rusza nabór na AME
Fot: materiały organizatora

Akademia Młodego Ekonomisty (AME) to program edukacji ekonomicznej skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych z Białegostoku i okolic.

- Program zajęć został przygotowany z myślą o gimnazjalistach, których ciekawią zjawiska ekonomiczne i intryguje świat biznesu. Każdy semestr AME to sześć 1,5 godzinnych spotkań o tematyce ekonomiczno-gospodarczej. "Na najbliższy semestr zaplanowaliśmy zajęcia z zakresu skutecznej komunikacji interpersonalnej, kształtowania się cen na rynku, marketingu zagranicznego, trendów w e-biznesie, finansowania działalności przedsiębiorstwa czy sprawdzonych pomysłów na biznes" - wyjaśnia dr Ewa Tokajuk, koordynator lokalny projektu.

Zajęcia na AME mają charakter interaktywny - są połączeniem wykładu, dyskusji i prac warsztatowych. Wykłady prowadzone są przez wykładowców akademickich, a w realizacji warsztatów pomagają studenci kierunków ekonomicznych. Każdy student Akademii otrzymuje indeks, do którego zbiera pieczątki potwierdzające obecność na zajęciach. Obecność na 4 z 6 spotkań uprawniają uczestnika do otrzymania dyplomu ukończenia AME. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody dla najlepszego studenta.

- W ramach Akademii organizowane są również edukacyjne zajęcia dla rodziców prowadzone przez specjalistów z obszaru pedagogiki, psychologii i socjologii. "Z rodzicami rozmawiamy między innymi o roli i znaczeniu kieszonkowego, metodach wspierania dziecka w nauce i samorozwoju, kreatywnych metodach rozwiązywania konfliktów z dzieckiem, nauczaniu wartości i kształtowaniu w dziecku postaw prospołecznych" - dodaje dr Tokajuk.

O indeks AME warto powalczyć - zapewniają organizatorzy i zapraszają do rejestracji na zajęcia. Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu zajęć AME, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na: www.gimversity.pl

Organizatorami przedsięwzięcia są Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz Uniwersytet w Białymstoku. Minister Edukacji Narodowej pełni nad przedsięwzięciem patronat honorowy.

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

1008 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39