GIS ostrzega przed partią mąki z ciecierzycy

2024.05.16 08:46
Główny Inspektorat Sanitarny wydał w środę (15 maja) ostrzeżenie dotyczące stwierdzenia białka soi w partii mąki z ciecierzycy. Spożycie produktu przez osoby z alergią na białka soi może wywołać u nich reakcję alergiczną.
GIS ostrzega przed partią mąki z ciecierzycy
Fot: Pixabay

W produkcie zbadanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono obecność białka soi. Na etykiecie produktu nie umieszczono odpowiedniej informacji dotyczącej obecności tego składnika alergennego. Spożycie produktu przez osoby z alergią na białka soi może wywołać u nich reakcję alergiczną.

Informacja GIS z 15 maja

Chodzi o produkt: Witpak. Mąka z ciecierzycy chickpeas flour, 500 g. Numer partii: 347/01/24. Data minimalnej trwałości: 12.2024. Producent: Witpak Sp. z o.o. Sp.k.,
ul. Chałubińskiego 13, 25-619 Kielce.

GIS poinformował, że firma Witpak Sp. z o.o. Sp.k. niezwłocznie podjęła działania, by wycofać partię produktu ze sprzedaży. Organ urzędowej kontroli żywności współpracuje z podmiotem, prowadzi postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie i monitoruje proces wycofania ww. produktu z obrotu.

Ostrzeżenie GIS przed partią mąki z ciecierzycy

Ostrzeżenie GIS przed partią mąki z ciecierzycy


Czym są ostrzeżenia GIS?

Na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego regularnie publikowane są ostrzeżenia dotyczące żywności lub wyrobów do kontaktu z żywnością.

Ogłoszenia te – jak podkreśla GIS – nie służą piętnowaniu przedsiębiorców, ale podjęciu natychmiastowych działań: zwrotu produktów do sklepu czy wycofania ich z asortymentu. Dzięki współpracy z firmami branży spożywczej można szybko i skutecznie informować konsumentów o zagrożeniu.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1169 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39