Głosuj na Białystok. Ma szansę zostać Świetlną Stolicą Polski

2018.12.30 14:09
Białystok ma szansę zdobyć tytuł Świetlnej Stolicy Polski oraz sprzęt AGD, który trafi do osób potrzebujących. Potrzebnych jest jednak jak najwięcej głosów.
Głosuj na Białystok. Ma szansę zostać Świetlną Stolicą Polski
Fot: Dawid Gromadzki/UM Białystok
Białystok walczy w plebiscycie "Świeć się z Energą"

Wybieramy po raz 10.

Ruszyła jubileuszowa, 10. edycja akcji "Świeć się z Energą", za każdym razem ciesząca się zainteresowaniem mieszkańców polskich miast rywalizujących o miano Świetlnej Stolicy Polski. Na zwycięskie miejscowości czekają nagrody o wartości 200 tys. zł, które trafią do potrzebujących.

- W tym roku plebiscyt "Świeć się z Energą" odbywa się już po raz 10. i zbiega się z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Zachęcam wszystkich do patriotyzmu i pokazania przywiązania do własnego miasta i regionu - mówi Lucjan Brudzyński, Dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji Energa SA. - Akcja Energi łączy zdrową rywalizację z chęcią niesienia pomocy bliźnim. Wybierzmy najładniejsze miejsca w kraju i wspólnie zanieśmy tam dobroczynną pomoc!

Do tej pory chęć udziału w plebiscycie zadeklarowało kilkadziesiąt miast z całej Polski. Liczba ta stale rośnie. Obecnie trwa pierwszy etap - wojewódzki - gdzie wyłonionych zostanie 16 zwycięzców, po jednym z każdego regionu. Wszyscy laureaci otrzymają sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł (m.in. lodówki, zmywarki, kuchenki), który przekazany zostanie na cele charytatywne, i przejdą do etapu ogólnopolskiego.

W chwili obecnej w województwie podlaskim liderem są Suwałki, 2. miejsce zajmuje Łomża, zaś Białystok jest na lokacie numer 3. Czy nasze miasto będzie liderem i powalczy o miano Świetlnej Stolicy Polski? Wszystko w rękach internautów.

Na swoje miasto w wojewódzkim etapie można głosować do 7 stycznia. Kandydatury do Plebiscytu Miast można zaś zgłaszać do 4 stycznia.

Finałowe głosowanie wystartuje 11 stycznia, a zwycięzcę ogólnopolskiego poznamy 18 stycznia. Miasto, które zostanie Świetlną Stolicą Polski, otrzyma tytuł i dodatkowe nagrody – łącznie do potrzebujących ze zwycięskiego miasta trafi energooszczędny sprzęt AGD o wartości aż 50 tys. zł.

Szczegóły plebiscytu oraz głosowanie dostępne są na stronie internetowej swiecsie.pl.

Świąteczny klimat na zdjęciach

"Świeć Się z Energą" to również wielka galeria Polski, która powstaje dzięki zdjęciom nadsyłanym na konkurs fotograficzny. Startować można w pięciu kategoriach tematycznych: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja i Moja Ulubiona Szopka.

Nie trzeba mieć także profesjonalnego sprzętu – wystarczy telefon komórkowy lub prosty aparat. Liczy się przede wszystkim kreatywność, dobra zabawa i satysfakcja z uchwyconych magicznych momentów.

Na autorów najlepszych zdjęć czekają nagrody o wartości 40 tys. zł, m.in. aparaty fotograficzne, bony do sklepu Grupy Energa oraz weekend w hotelu dla dwóch osób.

– Fotografowanie świątecznych dekoracji może okazać się niesamowitą przygodą dla całej rodziny. Zaprośmy do zabawy naszych domowników, idźmy na wspólny spacer albo przygotujmy świąteczną scenerię w domu. Będzie to wzruszająca pamiątka, którą warto pochwalić się na stronie konkursu lub na Instagramie – zachęca Lidia Popiel, ambasadorka akcji "Świeć się z Energą".

Nagrody można zdobyć również walcząc o głosy internautów. W głosowaniu, które potrwa do 18 stycznia, w każdym z województw wybrane zostaną trzy najlepsze zdjęcia i nagrodzone bonami do sklepu Grupy Energa.

Coś dla miłośników fotografii mobilnej

W ramach plebiscytu równolegle rozgrywany jest dodatkowy konkurs hasztagowy. Spośród zdjęć zamieszczonych i oznaczonych #SwiecSiezEnerga jury wybierze najlepsze zdjęcia tygodnia, a w finale 3 zwycięzców i 10 wyróżnień.

Na autorów najlepszych fotografii czekają nowoczesne smartfony, zaś na wyróżnionych bony na zakupy w sklepie Grupy Energa.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1278 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39