Głowna ulica na Dziesięcinach w całości dostępna dla rowerzystów

2017.08.29 08:19
Wzdłuż ul. gen. J. Hallera, na odcinku od Palmowej do św. Kazimierza, została wybudowana droga dla rowerzystów. Połączyła już istniejące fragmenty ścieżek przy tej ulicy.
Głowna ulica na Dziesięcinach w całości dostępna dla rowerzystów
Fot: MN
Nowy odcinek ścieżki powstał wzdłuż ul. Hallera

746 m ścieżki rowerowej zostało oddane do użytku na os. Dziesięciny. Cykliści nową trasą mogą się przemieszczać wzdłuż ul. Hallera. Ten odcinek, pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Palmową i św. Kazimierza, połączył dwa inne, które zostały wybudowane już wcześniej, więc jednośladami można teraz swobodnie przejechać całą długość tej ulicy. Oprócz drogi dla rowerów ze specjalną nawierzchnią inwestycja objęła budowę chodników oraz zatoki postojowej z jezdnią manewrową i zjazdem. Wykonawca zadbał też o oznakowanie pionowe i poziome ścieżki.

– Dzięki wybudowaniu nowego odcinka drogi rowerowej, który połączył dwa wcześniej istniejące fragmenty, rowerzyści mogą wygodnie jeździć przez całą długość ul. Hallera. To zwiększa komfort użytkowania ścieżek rowerowych na osiedlu Dziesięciny – powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński.

W Białymstoku intensywnie inwestuje się w budowę ścieżek rowerowych, których jest już ponad 110 km. Każda większa inwestycja drogowa wiąże się ze stworzeniem wzdłuż ulicy także trasy dla cyklistów. Właśnie np. rozstrzygnęło przetarg na budowę nowej ścieżki rowerowej przy ul. I Armii Wojska Polskiego. Z tej drogi rowerzyści będą mogli korzystać już pod koniec maja 2018 r.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1704 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39