Gminy, w których działały PGR-y dostały ponad 20 mln zł na inwestycje. Co zrealizują?

2022.08.02 16:59
W poniedziałek (01.08) przedstawiciele gmin i powiatu sokólskiego odebrali symboliczne czeki na inwestycje, które zrealizują w ramach III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.
Gminy, w których działały PGR-y dostały ponad 20 mln zł na inwestycje. Co zrealizują?
Fot: PUW

Dostali niemal 21 mln zł

8 jednostek samorządu terytorialnego z powiatu sokólskiego zrealizuje 10 inwestycji opiewających na łączną kwotę 20,7 mln zł. Przebudowy dróg, nowa remiza OSP w Starej Kamionce, busy dla uczniów i podopiecznych MOPS w gminie Dąbrowa Białostocka - to tylko niektóre z dofinansowanych inwestycji w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych - edycji dedykowanej gminom i powiatom, w których funkcjonowały tzw. PGR-y.

- Życzę władzom powiatu oraz poszczególnych gmin, jak najsprawniejszego, jak najlepszego przeprowadzenia wszystkich inwestycji. Są wśród nich głównie inwestycje drogowe, ale także społeczne, które przyczynią się do poprawy poziomu życia i bezpieczeństwa mieszkańców - mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Senator Mariusz Gromko podkreślił, że wcześniejsza transza rządowych środków na wsparcie inwestycyjne samorządów z powiatu sokólskiego wyniosła prawie 190 mln zł.

- Ale równie cenne jest lipcowe rozdanie, w ramach środków dla gmin i powiatów popegeerowskich. Tu również znacznie większe środki, niż średnia krajowa trafiły do powiatu sokólskiego - dodał.

Starosta sokólski Marek Rećko, samorządowcy z Krynek, Dąbrowy Białostockiej, Nowego Dworu, Kuźnicy, Sidry i Szudziałowa, a także druhowie z OSP Stara Kamionka, odebrali symboliczne czeki oraz podziękowali za otrzymane wsparcie. Burmistrz Krynek Jolanta Gudalewska, wójt Nowego Dworu Andrzej Humienny oraz wójt Sidry Jan Hrynkiewicz zaznaczali w swoich wystąpieniach, iż ich gminy nie dysponowały wcześniej tak licznymi środkami na zadania inwestycyjne.

Inwestycje samorządów powiatu sokólskiego z dofinansowaniem:

- Zakup autobusu i 2 busów do przewozu dzieci szkolnych oraz na potrzeby Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w gminie Dąbrowa Białostocka - 1 911 000 zł,
- Przebudowa drogi gminnej w przygranicznej miejscowości Jurowlany w gminie Krynki - 1 960 000 zł,
- Wykonanie w systemie zaprojektuj i wybuduj inwestycji pn. Przebudowa z rozbudową hydroforni w m. Kuścińce - 1 960 000 zł,
- Przebudowa układu komunikacyjnego dróg gminnych na odcinku Staworowo - Pohorany - Krzysztoforowo w gminie Sidra - 2 000 000 zł,
- Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej Chilmony-Bobra Wielka - 2 500 000 zł,
- Kompleksowa modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Sidra - 933 400 zł,
- Przebudowa drogi gminnej na terenie gminy Sokółka oraz rozbudowa, przebudowa remizy OSP w Starej Kamionce - 3 430 000 zł,
- Przebudowa drogi powiatowej Babiki – Szczęsnowicze – Knyszewicze na terenie gminy Szudziałowo - 2 000 000 zł,
- Rozbudowa i przebudowa dróg powiatowych na terenie gminy Dąbrowa Białostocka - 2 300 000 zł,
- Dostosowanie budynków infrastruktury społecznej do potrzeb mieszkańców gminy Szudziałowo - 1 764 000 zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

594 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39