Gole padały jeden za drugim. W 2 meczach było ich aż 11

2022.03.20 18:02
W 22. kolejce piłkarskiej III ligi (gr. I) goli nie brakowało. Piłka wiele razy lądowała w siatce zwłaszcza w meczach z udziałem drużyn z Podlasia. Jagiellonia II Białystok swój mecz zremisowała, natomiast Wissa Szczuczyn doznała porażki.

Rezultatem 3:3 zakończyło się domowe starcie rezerw Dumy Podlasia z Unią Skierniewice. Gospodarze znaleźli się na prowadzeniu już w 3. minucie, gdyż celnym strzałem z okolic 11. metra popisał się Maciej Twarowski, ale później to drużyna przyjezdnych zadawała groźniejsze ciosy. Jeszcze w pierwszej połowie do remisu doprowadził Konrad Niedzielski, po czym zaraz po przerwie wynik na 2:1 dla Unii zmienił Kamil Sabiłło, czyli były zawodnik suwalskich Wigier.

Rezerwy Jagi odpowiedziały w minucie numer 55, kiedy to golkipera gości strzałem z bliska ponownie pokonał Twarowski, po czym bliżej zwycięstwa znów byli gracze ze Skierniewic, ponieważ kwadrans przed końcem rywalizacji futbolówkę do białostockiej bramki, wykorzystując rzut karny, zmieścił Mateusz Stępień. Ostatecznie niedzielny (20.03) pojedynek zakończył się remisem 3:3. Punkt gospodarzom uratował Jan Majsterek, który dobił uderzenie z dystansu jednego z kolegów.

Warto zauważyć, że Żółto-Czerwoni na domową potyczkę z Unią wyszli w bardzo mocnym zestawieniu. Na boisku pojawili się m.in. tacy piłkarze, jak: Dziekoński, Augustyn, Wdowik, Tabiś czy Twarowski.

Dzień wcześniej, a więc w sobotę (19.03), swoje spotkanie rozegrała też Wissa. Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli beniaminek ze Szczuczyna wybrał się na teren znajdującego się w czołówce Świtu. Podlasianie w starciu z gospodarzami nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Rywale otworzyli wynik meczu już w 1. minucie, kiedy to celny strzał oddał Jarosław Jampol, a ostatecznie klub z Nowego Dworu Mazowieckiego wygrał z Wissą 4:1. Honorowe trafienie dla zespołu z naszego regionu zdobył w 80. minucie Łukasz Tercjak.

W następnej kolejce III-ligowych zmagań drugi garnitur Dumy Podlasia zagra w delegacji z Polonią Warszawa, zaś ekipa ze Szczuczyna podejmie u siebie stołecznego Ursusa.

Aktualna tabela: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

Jagiellonia II Białystok - Unia Skierniewice 3:3 (1:1)
Bramki: Maciej Twarowski 3, 55, Jan Majsterek 79 - Konrad Niedzielski 19, Kamil Sabiłło 49, Mateusz Stępień 74k
Jagiellonia II Białystok: Dziekoński - Tabiś, Majsterek, Augustyn, Skowronek (46' Dyszy), Wdowik (46' Pankiewicz), Wiktoruk, Orpik (46' Bayer), Surzyn, Zyśk (70' Samborski), Twarowski (80' Głowicki)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wissa Szczuczyn 4:1 (3:0)
Bramki: Jarosław Jampol 1, 68, Szymon Kuźma 21, Arkadiusz Gajewski 29 - Łukasz Tercjak 80