Białystok Online

Kultura i Rozrywka

Gra terenowa. Można wygrać rower miejski

2014.08.06 00:00
Gra terenowa. Można wygrać rower miejski
Fot: materiały Muzeum Wojska

Muzeum Wojska w Białymstoku zaprasza 10 oraz 15 sierpnia na terenową grę rowerową poświęconą wojskowym korzeniom białostockiej "Jagiellonii".

Będzie to ciekawa podróż w czasie i przestrzeni, przez historię naszego miasta i najbardziej popularnego klubu sportowego.

Fabuła gry toczy się w 1931 r., kiedy dowódca 42. pp płk Kazimierz Bogacewicz postanowił przekształcić Wojskowy Klub Sportowy w wielosekcyjny klub sportowy. Grupy rowerzystów biorących udział w grze zrealizują w różnych punktach miasta zadania związane z historią 42. Pułku Piechoty oraz początkami Jagiellonii.

Celem uczestników gry będzie dotarcie do nowych piłkarzy i pozyskanie ich do powstającego zespołu. Zespoły poznają nie tylko genezę białostockiej drużyny, ale także historię przedwojennego Białegostoku. Po wykonaniu wszystkich zadań losowanie nagrody – będzie nią rower miejski. Losowanie odbędzie się 15 sierpnia o godz. 16.

W grze mogą wziąć udział zespoły liczące maksymalnie pięć osób. Ilość miejsc ograniczona.

Więcej o zapisach: Muzealna gra rowerowa

Anna Dycha

Anna Dycha

anna.d@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas