Grad goli w meczu jagiellońskich rezerw

2023.06.03 19:50
Podlascy III-ligowcy walczyli w sobotę (3.06) o kolejne punkty i obie drużyny z północno-wschodniej Polski oczka do swego dorobku dopisały. Jagiellonia II Białystok pokonała bowiem Świt Nowy Dwór Mazowiecki, a Olimpia Zambrów zremisowała z Błonianką Błonie.

Rezerwom Jagiellonii nie grozi już spadek do niższej ligi, ale jednocześnie Żółto-Czerwoni nie mają szans na awans. Nie oznacza to jednak, że drużyna ze stolicy Podlasia ostatnie kolejki sezonu odpuści. Dowodem na to, że tak się nie stanie, był sobotni mecz ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, czyli ekipą z czuba tabeli. Jagiellonia II Białystok już w 10. minucie wyjazdowego starcia, po golach Radosława Zyśka i Krystiana Ziętka, wygrywała z gospodarzami 2:0, a ostatecznie zespół z północno-wschodniej części kraju zwyciężył delegacyjną potyczkę 3:2. Trzecią bramkę dla białostoczan zdobył w drugiej połowie Mateusz Malec, natomiast po stronie Świtu do siatki trafiali Jarosław Jampol oraz Kamil Wiśniewski.

- Uważam, że zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, byliśmy skoncentrowani. Dłuższymi fragmentami byliśmy zmuszeni do grania w niskiej obronie, co było zupełnie przeciwne do tego, co prezentowaliśmy ostatnio. W poprzednich spotkaniach to raczej my utrzymywaliśmy się przy piłce i budowaliśmy ataki, a przeciwnik grał w niskiej obronie. Niemniej spodziewaliśmy się tego, że ten mecz będzie tak wyglądał. Świt to bardzo mocny rywal. Zdawaliśmy sobie sprawę, że wciąż liczą się w walce o awans, wobec czego będzie im bardzo zależało na zwycięstwie. My jednak także byliśmy zmotywowani - powiedział po wygranym meczu Mateusz Borzym, trener jagiellońskich rezerw.

W 32. serii zmagań zapunkowała też Olimpia. Zambrowianie zremisowali na obcym terenie z Błonianką Błonie i podlaska drużyna zgarnięte oczko musi jak najbardziej szanować, gdyż Olimpia do wyniku 1:1 doprowadziła w trudnej sytuacji, grając w "10". Czerwoną kartką w 52. minucie spotkania ukarany został bowiem Patryk Malinowski, a gola dla beniaminka z Podlasia niespełna kwadrans później strzelił Jakub Jakimiuk.

W następnej kolejce Jagiellonia II Białystok stoczy u siebie pojedynek z Mławianką Mława, zaś Olimpia uda się na wyjazdowe starcie z Concordią Elbląg.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Jagiellonia II Białystok 2:3 (1:2)
Jarosław Jampol 32, Kamil Wiśniewski 52 - Radosław Zyśk 8, Krystian Ziętek 10, Mateusz Malec 49
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Żynel - Huczko, Matsui, Czerech, Pankiewicz, Matus, Orpik, Ziętek, Wasilewski, Malec, Zyśk

Błonianka Błonie - Olimpia Zambrów 1:1 (1:0)
Bramki: Arkadiusz Zajączkowski 45 - Jakub Jakimiuk 66
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Jakub Kanclerz - Paweł Łydkowski, Bartosz Ciborowski, Rafał Parobczyk, Kamil Zalewski, Oleksandr Piatov, Jakub Jakimiuk, Kacper Głowicki, Patryk Malinowski, Marcel bykowski, Adam Pazio