Grand Prix Zwierzyńca. Za nami półmetek zmagań

2019.04.28 18:24
Znamy już wyniki II etapu Grand Prix Zwierzyńca. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Wojciech Augustynowicz, zaś w rywalizacji pań najwyższą lokatę zajęła Magdalena Parchowska.
Fot: Grand Prix Zwierzyńca

W niedzielę (28 kwietnia) w samo południe odbył się kolejny bieg w ramach Grand Prix Zwierzyńca. Uczestnicy zawodów znów zmierzyli się z trasą liczącą 10 km, która przebiegała alejkami Parku Konstytucji 3 Maja oraz Lasu Zwierzynieckiego.

Do II etapu zmagań zgłosiło się ponad 130 osób. Pod nieobecność Andrzeja Leończuka, który wygrał inauguracyjny bieg rozgrywany w drugiej połowie marca, prym wśród mężczyzn wiódł Wojciech Augustynowicz i to właśnie on zajął najwyższy stopień na podium. Następne miejsce przypadło Andrzejowi Czerwińskiemu, natomiast trzeci był Tomasz Makałus.

Jeżeli chodzi o batalię żeńską, to tu znów najszybsza okazała się Magdalena Parchowska, czyli zwyciężczyni poprzedniego biegu organizowanego pod szyldem Grand Prix Zwierzyńca. Za jej plecami uplasowała się Magdalena Borowska, a kolejna lokata padła łupem Aleksandry Zinówko.

Następny bieg zaliczany do cyklu GPZ zorganizowany zostanie już niebawem, bo 12 maja.