Grzegorz Schetyna weźmie udział w Marszu Sybiraków w Białymstoku

2011.09.07 00:00
Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna weźmie udział w Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru, który po raz jedenasty jest organizowany w Białymstoku.
Grzegorz Schetyna weźmie udział w Marszu Sybiraków w Białymstoku

Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru przejdzie ulicami Białegostoku w najbliższy piątek (9.09), ale już jutro rozpoczną się uroczystości poprzedzające przemarsz.

O godz. 15.00, w dolnej części kościoła pw. Ducha Świętego zostaną nadane odznaczenia państwowe, resortowe i związkowe, zaplanowano część artystyczną oraz zwiedzanie Muzeum Sybiraków - Panoramy Golgoty Wschodu. Na koniec przewidziano poczęstunek grochówką. O godz. 18.00 goście rozpoczną zwiedzanie Muzeum Wojska.

Główne uroczystości odbędą się dzień później. W samym Marszu Żywej Pamięci oprócz przedstawicieli władz samorządowych naszego regionu, sybiraków i ich rodzin weźmie udział marszałek Sejmu RP - Grzegorz Schetyna. Swój udział zapowiedział też pełniący obowiązki kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Stanisław Ciechanowski, zaś mszę św. odprawi biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek.

Jak co roku sybiracy zapraszają do wspólnego przemarszu także wszystkich białostoczan.

Udział marszałka sejmu w uroczystościach w Białymstoku to nie jedyny punkt jego wizyty w naszym regionie. Około godz. 15. będzie z wizytą w Bielsku Podlaskim, a około godz. 16.30 w Siemiatyczach.

Zobacz szczegółowy program Marszu:
XI Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

E.S.

1573 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39