POLECAMY
Po blisko trzech latach gry w żółto-czerwonych barwach Afimico Pululu żegna się z Jagiellonią. Sobotni (23.05) mecz z Zagłębiem będzie ostatnim występem "Afiego" w zespole Dumy Podlasia.
Kontrakt Afimico Pululu z Jagiellonią wygasa w czerwcu 2026 r. i już od dłuższego czasu mówiło się, że 27-latek niemal na pewno umowy z białostockim klubem nie przedłuży. Władze Dumy Podlasia do ostatnich chwil walczyły o to, by snajper pozostał w Jagiellonii, ale plany na przyszłość "Afi" ma jednak inne. Jak poinformował dzisiaj Piotr Koźmiński z portalu goal.pl, klamka w sprawie Pululu zapadła i ten nie zostanie w Białymstoku. Mecz z Zagłębiem będzie zatem dla piłkarza pożegnaniem z podlaskimi kibicami. Przypomnijmy, że Afimico przyszedł do Jagi latem 2023 r. i od tamtej pory rozegrał z "Jotką" na piersi 133 oficjalne spotkania, strzelając w nich 55 goli (dodatkowo 17 asyst). Opisywany snajper pomógł Dumie Podlasia wywalczyć mistrzostwo Polski i Superpuchar Polski, a ponadto w sezonie 2024/2025 Pululu z ośmioma bramkami został królem strzelców Ligi Konferencji.
Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
Sport 2026.06.14 18:02
Sport 2026.06.14 14:21
Sport 2026.06.14 12:01
Sport 2026.06.14 09:08
Sport 2026.06.13 17:38
Drogówka 2026.06.13 17:26
Drogówka 2026.06.12 18:10
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji