Gwiazdy przyjadą do Teatru Dramatycznego

2016.01.10 00:00
"Jakobi i Leidental" oraz "Małe zbrodnie małżeńskie" - te dwa spektakle będzie można gościnnie obejrzeć w Teatrze Dramatycznym już w lutym. Występują w nich m.in. Katarzyna Herman, Jacek Braciak i Redbad Klijnstra.
Gwiazdy przyjadą do Teatru Dramatycznego
Fot: Tomek Tyndyk
W spektaklu "Małe zbrodnie małżeńskie" występuje Katarzyna Herman

Dwaj przyjaciele od lat spędzają wspólnie czas pijąc herbatę i grając w domino. Wszystko zmienia się, gdy jeden z nich postanawia "zacząć żyć pełnią życia" i na swojej drodze spotyka kobietę... Jakie konsekwencje przyniesie ta decyzja? Czy rzeczywiście szczęście jest na wyciągnięcie ręki? Autor tekstu - Hanoch Levin - to jeden z najważniejszych izraelskich twórców sztuk teatralnych, kabaretów, piosenek; jego sztuki cieszą się niesłabnącą popularnością na polskich scenach. W spektaklu "Jakobi i Leidental" występują: Jacek Braciak, Katarzyna Herman, Michał Sitarski. Muzykę stworzył Czesław Mozil. Przedstawienie można obejrzeć 13 lutego o godz. 19.00.

Drugą propozycją są "Małe zbrodnie małżeńskie". Przedstawia jeden dzień z życia Lisy i Gellesa, małżeństwa z piętnastoletnim stażem. On, dotknięty amnezją po wypadku, nic nie pamięta. Ona, stara się odtworzyć jego życie. Gelles jednak nie przyznaje się, że amnezja cofnęła się i, jak żona, stara się ugrać swoje na udawanej utracie pamięci. Oboje więc kłamią. Grają, by odrodzić własne małżeństwo po latach. W spektaklu występują: Katarzyna Herman i Redbad Klijnstra. Przedstawienie można obejrzeć 14 lutego o godz. 19.00.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1419 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39