Hajlowali pod pomnikiem. Policja zatrzymała trzech podejrzanych

2013.11.15 00:00
Uczestnicy białostockiego marszu niepodległości zorganizowanego przez Narodowe Odrodzenie Polski usłyszeli policyjne zarzuty.
Hajlowali pod pomnikiem. Policja zatrzymała trzech podejrzanych
Fot: Screenshot z Youtube
Trzech uczestników niedzielnego (10.11) marszu niepodległości wykonywało faszystkowskie gesty

Policja zatrzymała już wszystkich uczestników niedzielnego (10.11) marszu nieodległości. Zarzuty usłyszały dwie kobiety w wieku 18 i 21 lat. Mieszkanki powiatu sokólskiego i białostockiego wraz 40-letnim mieszkańcem wykonały gest faszystowskiego pozdrowienia przed pomnikiem upamiętniającym poległych żołnierzy na cmentarzu wojskowym w Białymstoku.

- Wobec zatrzymanych kobiet został zastosowany dozór policyjny - mówi Marek Winnicki z Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe.

W piątek (15.11) do prokuratury został także doprowadzony 40-latek, który składał wieniec przy pomniku. Mężczyznę zatrzymali policjanci z Legionowa. Po przewiezieniu do Białegostoku usłyszał on zarzuty publicznego propagowania treści faszystowskich.

Prokuratura wszczęła dochodzenie z urzędu po tym, jak w internecie opublikowano filmową relację z przemarszu. Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył też białostocki Teatr TrzyRzecze.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1210 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39