Hajnówka chce mieć swoje logo. Czeka na propozycje

2019.09.08 08:18
4 tys. zł może wygrać osoba, której projekt zostanie wybrany w konkursie na logo Hajnówki. Ma on być umieszczony na lokalnych produktach, a także widoczny przy różnych inicjatywach.
Hajnówka chce mieć swoje logo. Czeka na propozycje
Fot: Wrota Podlasia

Już dawno skończyły się czasy, w których za symbol miast uchodził herb albo charakterystyczny punkt. Dzisiaj identyfikacja graficzna jest niemal tak samo ważna jak atrakcje turystyczne. Stąd też miasta bardzo często przygotowują specjalne logotypy, które można wrzucić gdzieś, gdzie oficjalny herb po prostu by nie pasował. Żeby daleko nie szukać, przykładem takiego rozpoznawalnego loga jest Wschodzący Białystok. Pomijając zamieszanie związane z początkami funkcjonowania tego znaku, trzeba przyznać, że dzisiaj pewnie wiele osób prędzej skojarzyłoby z Białymstokiem charakterystyczne słońce niż rzeczywisty herb miasta. Świadczy to o dobrym wyborze.

Lecz nie tylko duże miasta mogą mieć własny symbol. Miasto Hajnówka oraz Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych właśnie ogłosili konkurs na znak graficzny, którym oznaczane będą lokalne produkty i inicjatywy. Konkurs ogłaszany jest w ramach trzyletniego projektu "Hajnówka OdNowa. Kooperacja w rewitalizacji - doświadczenia z Reggio Emilia".

Jego celem jest stworzenie logo/znaku graficznego, które stanie się motywem, grafiką lub wzorem użytkowym m.in. produktów wytwarzanych w ramach świadczenia usług społecznych na terenie miasta Hajnówka lub produktów promujących miasto Hajnówka. Stworzony znak będzie wykorzystywany m.in. do ekspozycji zewnętrznych (np. baner, billboard, plakat, roll-up, tablica na elewacji budynku) i oznakowania produktów (np. etykiety)

Do udziału w konkursie zaproszeni są amatorzy i profesjonaliści, który swoje prace mogą składać do 30 września. Nagroda, prócz uznania i tego, że dzieło danego twórcy będzie widoczne w całym mieście, to 4 tys. zł.

Zgłoszenie (wypełniona karta zgłoszeniowa wraz z plikiem graficznym) należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: hajnowka@hajnowka.pl.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1442 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39