Halloween w kinie. Nocny maraton i przedpremierowe pokazy [WIDEO]

2018.10.29 07:12
Gdzie spędzić Halloween? Można wybrać się do kina. Specjalne propozycje przygotowała sieć Helios oraz kino Forum.
Halloween w kinie. Nocny maraton i przedpremierowe pokazy [WIDEO]
Kadr z filmu "Suspiria"

Helios: dwa zestawy do wyboru

Nocne Maratony Filmowe Helios jak co roku stawiają przed fanami horrorów piekielnie straszny dylemat. Do wyboru mają oni bowiem dwie noce i dwa zestawy filmów, a w nich aż 8 przerażających horrorów.

W pierwszym zestawie znalazły się cztery przedpremierowe filmy, których jedynym celem jest... śmiertelnie Was wystraszyć. Na początek najmocniej wyczekiwana "Suspiria", producentów takich hitów jak "Czarny łabędź", "Zodiak" czy "Wyspa tajemnic". Obejrzeć można - również przedpremierowo - filmy "Nocne istoty" i "13 kamer". Dzieła dopełni przerażająco intensywna produkcja "Wyleczeni" z nominowaną do Oscara Ellen Page.Zestaw drugi rozpocznie się przedpremierowym pokazem filmu "Oblicze mroku" i dalej jedynym kinowym pokazem specjalnym "Duch śmierci". Potem dwa kolejne pokazy przedpremierowe. Trzymający w niezwykłym napięciu do ostatniej sekundy "Poroniony" i doskonale oceniany na festiwalach horrorów "Mrok". Pewne jest, że ten przerażający zestaw jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli Wam zasnąć.Maraton rozpocznie w środę (31.10) o godz. 23.00, będzie mieć finał w czwartek (1.11) rano. Zaplanowano go w trzech białostockich kinach Helios.

Forum: przedpremierowo "Granica"

"Granica" to ekscytujący miks romansu, nordyckiego noir i nadprzyrodzonego horroru, wyróżniony główną nagrodą sekcji Un Certain Regard podczas 71. MFF w Cannes. Za kamerą stanął jeden z najciekawszych duńskich reżyserów młodego pokolenia Ali Abbasi. Film jest szwedzkim kandydatem do Oscara 2019 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

To porywająca adaptacja opowiadania pochodzącego ze zbioru "Papierowe ściany" Johna Ajvide Lindqvista, autora bestsellerowej powieści "Wpuść mnie", na podstawie której powstał słynny horror "Pozwól mi wejść".

Wymykająca się klasyfikacjom gatunkowym historia koncentruje się na losach szwedzkiej celniczki Tiny z niesamowitym zmysłem powonienia, która wikła się w skomplikowaną moralnie relację z podejrzanym włóczęgą. Czy jej niepokój jest słuszny? Dokąd zaprowadzi śledztwo?

Pewne szczególne cechy obojga bohaterów od razu rzucają się w oczy. To nie będzie zwyczajna love story... Na pewno nie.

W postać Tiny wcieliła się znakomita szwedzka aktorka Eva Melander, gwiazda serialu kryminalnego "Rebecka Martinsson", znana polskim widzom z kinowych thrillerów "Stado" i "Hipnotyzer".Pokaz odbędzie się w środę (31.10), początek o godz. 20.15.

Repertuar kin

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

767 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39