Handlował podrobionymi perfumami. 25-latek prawomocnie skazany

2014.11.27 00:00
Sąd Okręgowy w Białymstoku prawomocnie skazał 25-letniego Mateusza S. Mężczyzna handlował podrobionymi perfumami znanych marek.
Handlował podrobionymi perfumami. 25-latek prawomocnie skazany
Fot: Służba Celna w Białymstoku

Sprawa dotyczyła bezprawnej działalności 25-letniego Mateusza S. Mężczyzna handlował nieoryginalnymi kosmetykami, głównie perfumami. Proceder wyszedł na jaw, kiedy to celnicy znaleźli kosmetyki z naklejkami drogich marek w paczkach jednej z firm kurierskich. Jednak wykonanie samych opakowań budziło wątpliwości co do ich pochodzenia. Co ciekawe, do jednego białostockiego odbiorcy adresowane były paczki z rożnych części kraju.

Celnicy szybko dotarli do Mateusza S. Po przeszukaniu jego mieszkania, w piwnicy znaleziono dużą partię podróbek. Część z nich była już przygotowana do wysyłki. Niestety nie udało się ustalić, skąd 25-latek nabywał perfumy.

Apelacja w procesie niewiele dała. Sąd utrzymał w mocy poprzedni wyrok, ponieważ produkty nie trafiły na rynek. Co więcej, producenci nie udowodnili dostatecznie faktu, że gdyby potencjalni klienci nie mieli dostępu do podróbek oferowanych przez 25-latka, to wybraliby oryginalne perfumy. Mateuszowi S. groziło nawet 5 lat więzienia. Został on jednak skazany na rok więzienia z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres trzech lat oraz 500 zł grzywny.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1104 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39