Henryk Dębowski: Białystok stać na wiceprezydentkę. Kto nią zostanie?

2024.03.22 12:10
"Bez nas nic - czyli rzecz o Kobietach" - właśnie pod takim hasłem przebiegała czwartkowa (21.03) konferencja prasowa z udziałem białostockich kobiet i kandydata na prezydenta miasta Henryka Dębowskiego.
Henryk Dębowski: Białystok stać na wiceprezydentkę. Kto nią zostanie?
Fot: Oficjalny profil FB Henryka Dębowskiego
Konferencja prasowa z udziałem białostoczanek i Henryka Dębowskiego

Dębowski: Białystok jest miastem kobiet

Okazuje się, że ubiegający się o fotel prezydenta miasta Henryk Dębowski nie ma wątpliwości, że w Białymstoku mieszkają silne i niezależne kobiety.

- Tutaj są najpiękniejsze kobiety w całej Polsce. Co za tym idzie - jeżeli zostanę Prezydentem Białegostoku moim pierwszym zastępcą będzie właśnie kobieta - podkreślał. - Będzie to wybór samych kobiet. To właśnie one zadecydują, która z pań będzie reprezentowała wszystkie środowiska kobiet na fotelu wiceprezydenta - mówił podczas spotkania na mostku przy parku Branickich.

Dębowski jest zdania, że białostoczanki muszą zacząć samodzielnie decydować o swoich sprawach. Dlatego zakłada powołanie stanowiska "ambasadorki kobiecych spraw" w urzędzie miejskim. Kto nią zostanie? O tym zadecydują same kobiety w specjalnym plebiscycie. Według Dębowskiego, wśród kandydatek powinny znaleźć się panie z różnych organizacji, o różnych poglądach i zapatrywaniach politycznych.

- Przed nami dużo pracy, bo wiele ważnych dla pań spraw, było dotąd zaniedbywanych przez miejski samorząd - dodawał Dębowski.

Białostoczanki mają dużo propozycji na kolejną kadencję

Głos zabrały również kandydatki do rady miasta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Białostoczanki przedstawiły swoje pomysły na przyszłą kadencję, wśród których znalazły się pomysły takie jak: powołanie Akademii Przedsiębiorczości Kobiet i Rady Kobiet, organizacja turnusów wytchnieniowych dla matek czy zwiększenie jakości opieki onkologicznej.

- Chcemy same decydować o swoich sprawach - podkreślały zgodnie kandydatki.

Agata Rosińska24@bialystokonline.pl

877 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39