"Hiena cmentarna" białostockiej straży miejskiej

2015.10.30 00:00
Każdego roku, w dniach poprzedzających Wszystkich Świętych, nasilają się kradzieże wiązanek i zniczy z nekropolii. Straż Miejska rozpoczyna wzmożone kontrole w rejonach cmentarzy.
"Hiena cmentarna" białostockiej straży miejskiej
Fot: ESD

Od piątku do niedzieli funkcjonariusze białostockiej straży miejskiej mają dbać o ład i porządek na cmentarzach, a także na drogach dojazdowych do nich, pomagać mieszkańcom w dotarciu na groby bliskich, kierując ich na wyznaczone parkingi oraz informując o zmianach w organizacji ruchu.

Wzmożone działania mają zapobiegać również kradzieżom zniczy i kwiatów z grobów. Akcja "Hiena cmentarna" będzie prowadzona w godzinach wieczornych. Strażnicy będą zwracać uwagę na złodziei, którzy kradną przyniesione na cmentarze wieńce, kwiaty czy znicze; osoby profanujące groby i pomniki, dokonujące rozbojów na osobach odwiedzających cmentarze i zakłócające spokój i porządek publiczny.

Straż miejska przypomina też, aby w trakcie porządkowania grobów nie pozostawiać bez nadzoru przedmiotów osobistych, takich jak torebki czy portfele. Jeśli jest taka możliwość, na cmentarz należy zabrać ze sobą tylko niezbędne rzeczy. Należy też zwrócić uwagę, aby nie pozostawiać cennych rzeczy w samochodach zaparkowanych w rejonie cmentarzy.

Od 31 października do 1 listopada obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu w rejonie białostockich cmentarzy.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

961 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39