Historia Fridy Kahlo na białostockiej scenie. To już wkrótce [KONKURS]

2024.02.14 10:40
Już niebawem na scenie Nie Teatru wystąpi Teatr Fraktal, prezentując spektakl "FRIDA LA VIDA!". Sztuka opowiada o życiu i twórczości Fridy Kahlo, ukazując jej walkę z cierpieniem, miłość oraz siłę wrażliwości.
Historia Fridy Kahlo na białostockiej scenie. To już wkrótce [KONKURS]
Fot: Agnieszka Cytacka

Spektakl Teatru Fraktal "FRIDA LA VIDA!" zostanie zaprezentowany w piątek (16 lutego) na scenie Nie Teatru.

Spektakl Teatru Fraktal: "FRIDA LA VIDA!"

Spektakl "FRIDA LA VIDA!" Teatru Fraktal jest inspirowany życiem i twórczością Fridy Kahlo. Sztuka oparta jest na mało znanych tekstach artystki oraz jej dziennikach prowadzonych przez niemal 10 lat. Frida Kahlo to artystka, która potrafiła przekształcać cierpienie w intensywną sztukę.

Frida Kahlo fascynuje przede wszystkim będąc konkwistadorką szczęścia: walczyła z determinacją, aby złapać je choćby na chwilę, a przy tym zachowywała poczucie humoru. Często powtarzała, że nie można oczekiwać zbyt wiele od życia, ale mimo nieustannych cierpień i chorób prowadziła niezwykle intensywne życie, kochała bezgranicznie, a w swojej twórczości kierowała się jedynie "autentycznymi lirycznymi impulsami".

Z ironią i dystansem podchodziła do "la Pelony", meksykańskiej figury śmierci, broniąc przy tym pełni życia. Frida łączyła w sobie wrażliwość i siłę. Sztuka "FRIDA LA VIDA!" pozwala usłyszeć głos Kahlo, pełen poezji, barw i namiętności. W sztuce występują Karolina Martin i Monika Markowska, natomiast reżyserią zajęła się Ewa Maria Wolska.Organizujemy konkurs, w którym można wygrać zaproszenia na spektakl. Aby je zdobyć można wziąć udział w konkursie dostępnym TUTAJ.

Więcej informacji: Spektakl Teatru Fraktal: "FRIDA LA VIDA!"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

932 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39